Prostřeno!: Jak si asi invalidní důchodkyně poradí s čtyřchodovým menu?

Invalidní důchodkyně Simona (42) je dobrá hospodyně, které při servisu pomůže galantní Vlastimil.
Simona Schebestiková
Simona Schebestiková
archiv TV Prima

REPRÍZA Poslední večer a celé finále se odehraje v útulném domě u invalidní důchodkyně Simony, kterou trápí klouby. Páteční hostitelka, vdaná maminka dvou dospělých dcer, vsadí na českou kuchyni, ale bude se ji snažit ozvláštnit – třeba krajovými knedlíky. Hosté se u Simony cítí báječně a ani v pátek rozhodně nestrádají. Vejce a slaninu obsahuje předkrm s „kouzelnými tousty“ a se salátkem, následuje hovězí vývar s vepřovou kostí, játrovou rýží a nudlemi, zde ale kuchařce ujela ruka se solí. Na hlavní chod je vepřové ve smetanové omáčce a k tomu jsou slezské bramborové knedlíčky kluski. Už podle názvu kluzké. A jako sladkou tečku poslední hostitelka plánuje čokoládové suflé se šlehačkou a jahodami.

Podívejte se, jak se Simona do Prostřeno! dostala:

Prostřeno! XIX (15): Pěkný dáreček
Prostřeno! XIX (15): Pěkný dáreček

Ne všechno ale půjde jako po másle, a tak Simoně bude potřeba pomocné ruky v kuchyni. Té silné, chlapské. Nabídne se galantní Vlastík, který hostitelce pomůže s otvíráním přípitku nebo odnášením nádobí. Hostitelka má v kuchyni co dělat, čas běží, a nakonec podává jako „dar boží“ zmrzlinu. Proč ne? Vždyť v létě je to úplně požehnání!

Simona o svém invalidním důchodu:

Prostřeno! XIX (15): Invalidní důchod
Prostřeno! XIX (15): Invalidní důchod

Dobře rozběhnutý večer se zasekne kvůli zábavě, kterou zkomplikuje místní rozhlas. Snad se s tím tolerantní a veselá parta vyrovná. A vystoupení mažoretek, kde je i hostitelčina neteř, návštěvu potěší, až dojme. Simona si i po těch nervech nakonec libuje, že její účast v pořadu splnila účel: rozptýlila se a přišla na jiné myšlenky…

Kdo to v Moravskoslezském kraji vyhraje? A bude to výhra zasloužená? 

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

reklama