Prostřeno!: Menu samá křepelka

REPRÍZA Trojnásobná maminka, ředitelka i chovatelka Lenka (39), překvapí zejména nevšedním jídelníčkem: všude samá křepelka!
Lenka Pravdíková
Lenka Pravdíková
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Finanční poradkyně Lenka toho prý už hodně procestovala, proto není snadné její rozmazlené chuťové buňky jen tak uspokojit. A opravdu je zatím asi největší kritičkou. Co sama trojnásobná maminka ve finále předvede? Nikdo nepochybuje, že bude chtít zazářit. Překvapí svým menu, kde pochází vše od křepelek, které na své farmě s manželem chovají. Inspirovala je k tomu dcera, která trpěla zdravotními problémy, a na imunitu prý pomáhají právě křepelčí vajíčka. A vajíčka zabrala, dcera se do dvou měsíců uzdravila. Jak zapůsobí tahle křepelčí terapie na Lenčiny hosty? Komu budou křepelky zapáchat?

Podívejte se na přednášku o křepelkách:

Přednáška o křepelkách
Přednáška o křepelkách

Po úkolu týdne přijde na stůl pečená křepelka s nakládanými vajíčky a s příchutí cibulky s kurkumou. Sára s Renčou se na ty malé nožičky dívají trochu vyděšeně. A Sáře se zdá, že jsou ptáci v klecích poněkud moc pohromadě. Co na to Lenka? Lenka a Sára nebudou nikdy kamarádky, i když se hostitelka snažila. Radkovi ale polévka jede, chutnala mu i vajíčka v předkrmu. Lenka zkusí něco osvěty, přesvědčí Sáru o prospěšnosti křepelčího chovu, aby negativně neovlivňovala ostatní?

Podívejte se na Lenky chov:

Křepelky
Křepelky

Panenka Wellington je obrovská porce jen se salátem a s jogurtem, hostitelka hlavní chod dobře zvládla, ale hosté už nemohou. I poslední „zábava“ se týká křepelek, konkrétně loupání malých kropenatých vajíček. Hostům už jdou oči šejdrem a to je ještě čeká čokoládou ozdobená roláda z křepelčích vajec s domácí meruňkovou marmeládou.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Reklama
Reklama