Prostřeno!: Petr kvůli gastronomii utekl z vysoké školy!

Nejmladší hostitel Petr (20) zběhl z vysoké školy, aby se mohl věnovat gastronomii. Jenže nevaří doma a nálada u stolu je nevalná…
Petr Fučík
Petr Fučík
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V úterý hosty na večeři pozve číšník Petr z Benešova. Soupeři však nebudou večeřet u Petra, protože tam probíhá rekonstrukce. Prý… Hostům se to ale moc nezdá, v rodičovském domě, kam se s Petrem podíváme a kde to má moc hezké, prý není dotažená rekonstrukce koupelny. Petr tedy vezme kolegy do bytu kamarádky výtvarnice, kde je to sice moc útulné (podle Pavla až kýčovité), ale taky stísněné.

Petrovým největším koníčkem je rybaření:

Prostřeno! XVIII (72): Rybaření
Prostřeno! XVIII (72): Rybaření

Co se menu týče, má druhý hostitel velké plány. Podává velmi moderní jídelníček. A také něco navíc. Sorbetto, prý aby si jeho hosté vyladili chutě mezi dvěma hlavními chody. Tolik jich Petr udělá. Snaží se o odlehčená jídla se zeleninovými přílohami, ale nestíhá, čeká se a všeho je až moc.

Podívejte se, jak Petr vaří:

Prostřeno! XVIII (72): Petr vaří
Prostřeno! XVIII (72): Petr vaří

Petr se tak snaží, aby bylo všechno dokonalé, že to přežene a úkol týdne pak ani nestihne. Nálada u stolu je podivná, na hosty není čas, přestože Petr vaření rozumí, nestíhá. A Pavla má pocit, že „všude byl, všechno zná“. Prý moc poučuje a je to takový brouk Pytlík. Hosté se necítí pohodlně a ani toho moc nesnědli. Po žlutém melounu se sušenou šunkou a fíky dostanou dýňovo-cuketový krém se zakysanou smetanou, ten má jen průměrný úspěch. Dvě hlavní jídla – candát na másle se zelenými fazolkami a krůtí steak na barevném pepři a mrkvové pyré – chutná hostům se střídavými úspěchy a nikoho nebaví to čekání. Krémovo-piškotový dezert s názvem OrchiDea vzbuzuje zvědavost, s orchideou ale nic společného nemá.

Podívejte se, jak si Petr vyhrál s předkrmem:

Prostřeno! XVIII (72): Večeře
Prostřeno! XVIII (72): Večeře

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Reklama
Reklama