Prostřeno! příště uvidíte z Vysočiny!

Na Vysočině se ke sporákům dere odvážné mládí, před kamerami uvaří čtyři amatérské kuchařky, které sotva překročily dvacítku, a jeden třicátník v Kristových letech.
Prostřeno VI (47) Vysočina grafika
Prostřeno VI (47) Vysočina grafika

reklama

Z Prahy se posuneme na západ do čtvrtého největšího českého města s největším počtem mostů a lávek přes řeky u nás. Prostírat budeme v „městě piva“ Plzni a blízkém okolí. Uvaří a navzájem se pohostí tři ženy a dva mladí muži.
Pavel už toho stihl na své mládí poměrně hodně, čerstvě bydlí s přítelkyní. Po střední umělecké škole studuje vysokou školu technickou a ekonomickou a zároveň pracuje jako realitní makléř. V pondělí si troufne na čtyři chody s paštikou, knedlíčkovým vývarem, steakem, fazolkami, šťouchanými bramborami, salátem a nepečeným dortíkem. Kdyby vyhrál 40 000 korun, udělali by si s přítelkyní bohatého ježíška.
Na čtyři chody se v úterý chystá i vedoucí supermarketu Marcela, která vychovala jednu dceru a prodělala spoustu životních změn. Kromě vaření ráda maluje. O 40 000 korun zabojuje telecími medailonky, pečenými brambory, krémovou polévkou s hráškem a muffiny s lesními plody.
Uprostřed týdne se v rodinném domku na své hosty těší sebevědomá fyzioterapeutka Kateřina, matka dvou synů, toho času na mateřské dovolené. Uvaří dýňovou polévku, a pokud se milovnici omáček povedou ptáčci s rýží, má velkou šanci na zisk 40 000 korun a štědré Vánoce.
Do rodinného domu, který obývají jen mladí lidé a studenti, pozve své hosty ve čtvrtek Martin. Vysokoškolák, který pracuje v informačním centru, pozve soupeře na šunkovou rolku, bramboračku a kuřecí závitek v tomatové omáčce. Uspěje s touto večeří natolik, že vyhraje 40 000 korun na investici do svého bydlení?
Zkušená kuchařka a sklářka Brigita pochází ze Slovenska. Má dva dospělé syny, žije a hospodaří s přítelem na statku, kde proběhne poslední páteční večeře. Kdyby jí sýrová roláda, obrácený řízek s kaší a tvarohové řezy vyvařily 40 000 korun, ráda by si koupila dva nové býčky.

V pondělí uvaří Anička, která stále žije v dětském domově, protože jí umřela maminka a babička a studuje vysokou školu v Jihlavě. Uvaří právě v domově, na který nedá dopustit. Ráda maluje, miluje tanec a vaření. Spoléhá na tři chody, o výhru 40 000 korun se pokusí s plněnými rajčaty, vepřovými roládkami se švestkami a tvarohovými řezy.

Na mateřské dovolené s dcerou Kristýnkou je vdaná operátorka svařování Renáta. Baví ji péče o dítě a o domácnost, ráda háčkuje a kreslí. Do pořadu se přihlásila ze zvědavosti, ale manžel jí říká, že z blbosti. Možná, že ho mile překvapí, až přinese domů 40 000 korun. Co uvaří? Houbovku, hovězí závitky se špenátem a štrúdl.

Uprostřed týdne uvaří jediný muž. Václav provozuje italskou restauraci, sám ale vaří pouze pro sebe doma. Miluje adrenalinové sporty, a kdyby se svým italským menu s lososem, tomatovou polévkou a carpacciem získal 40 000, koupil by si lustry do rekonstruovaného třípokojového bytu v Humpolci. 

Ve čtvrtek otevře dveře svého rodného domu ve Frýdnavě pražská studentka Jana. Miluje pečení, ráda lyžuje, je sportovně založená a nic ji nezaskočí. Tak uvidíme, zda bude triumfovat právě její panenka s modrým přelivem, harlekýn a žloutkový věneček a zda Jana získá krásných 40 000 korun, aby mohla poslat své rodiče do lázní a dopřát si prodloužený víkend se sestrou.

Mladá maminka Radka studuje dálkově podnikatelskou akademii ve Světlé nad Sázavou, je vdaná a přes své mládí má už dvě dcery – prý hodně hyperaktivní. Ráda vyhledává stresové prostředí a myslí si, že natáčení pořadu Prostřeno! bude pro ni to pravé ořechové. Je sebevědomá a předpokládá, že právě její menu s vývarem, česnekovou panenkou a medovníkem má velkou šanci na výhru 40 000 korun. Kdo ale na Vysočině vyhraje, teprve uvidíte!

Koho uvidíte ve VIP Prostřeno! příští týden?

Vařící skupinka to bude přímo rozličná. Od zpěváka Sámera Issy, fotografa Jakuba Ludvíka nás poctí krásná Nela Slováková, výherkyně reality show Hotel Paradise. Vtipem neutuchajícím hostem bude bohém a herec Roman Skamene!

 

reklama

reklama