Prostřeno!: Soutěžící se bojí hostitelky!

Důchodkyni Prisce (62) přibyla vnoučata a v Prostřeno! zkouší vyhrát už podruhé. Jenže hosty zaskočí zvláštními způsoby a možná se jí i trochu bojí.
Priska Wildtová
Priska Wildtová
archiv TV Prima

reklama

Uprostřed týdne předvede, co u plotny dovede, bývalá servírka, dnes důchodkyně Priska. Na první dojem zaujme nezvyklé křestní jméno, Priska je ale maďarsky Irena. Druhá hostitelka žije až na polských hranicích ve Vidnavě, pětinásobná maminka a osminásobná babička soudí, že na výchovu je třeba přísnost a tvrdá ruka. Na své potomky je hrdá a asi byla úspěšná, dcery přijdou mamince pomoci, když potřebuje. Paní Priska se do pořadu přihlásila sama již podruhé a po letech si to chce vyzkoušet ještě jednou. Tentokrát doufá, že potká lepší partu lidí než minule. Jak se jí reparát podaří?

Podívejte se, jak chce Priska utajit svoji první účast:

Prostřeno! XIX (88): Priska má tajemství
Prostřeno! XIX (88): Priska má tajemství

Pro své hosty nachystá česnečku, prošpikuje vepřovou panenku a naplní kynuté borůvkové knedlíky. Priska je svérázná hostitelka – co na srdci, to na jazyku. Hosté budou jen koukat, protože na kritiku okamžitě reaguje. Někteří se dokonce budou hostitelky bát. Nálada u stolu je poněkud stísněná, Priska působí nabroušeně, jakmile někdo nedojídá. A zlobí se už u prvního chodu. Plácla se přes kapsu, koupila uzeného lososa, jenže předkrm podávaný na lístcích rukoly jen se zálivkou a opečenou bagetkou připadá soupeřům příliš jednoduchý.

Podívejte se, jak vypadala Priska zamlada:

Prostřeno! XIX (88): Mladá Priska
Prostřeno! XIX (88): Mladá Priska

Zato česnečka má říz a Priska si dala práci i s nápaditým servírováním, takže polévka má úspěch, jen Kyle se podivuje nad syrovým žloutkem v bujonu. Nikdo nemá zvláštní výhrady ani k hlavnímu chodu, což je špikovaná vepřová panenka, pečený brambor a grilovaná zelenina. Kyle, který si hlídá kalorie, považuje však špikování za zbytečné a také není takovým ctitelem panenky jako našinci.

Podívejte se, jak se Priska rozčiluje:

Prostřeno! XIX (88): Priska se rozčílila
Prostřeno! XIX (88): Priska se rozčílila

Domácí plněné borůvkové knedlíky jsou jako moučník moc syté, někomu by poslední porce stačila i na hlavní chod. Hostitelka překvapí klidnou a poučnou zábavou, když soupeře pozve do muzea ve Vidnavě.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Už máte novou kuchařku Prostřeno!?
Prostřeno! slaví 10 let a kuchařka vydaná k tomuto jubileu je plná tipů pro amatérské kuchaře… Klikněte pro více informací.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

reklama

reklama