Prostřeno!: Upovídaná Anička nikoho nepustí ke slovu

Další čtyřnásobná maminka Erika (41) neuvaří romskou kuchyni, spíš se spolehne na tradiční česká jídla.
Erika Petíková Fénešová
Erika Petíková Fénešová
archiv TV Prima

reklama

V úterý hosty k sobě domů pozve uklízečka Erika, která pracuje v pekárně v Německu. Narodila se na Slovensku, ale její rodina se brzy odstěhovala do Čech. Erika má čtyři děti a je už i babičkou, což by nikdo nehádal. Druhá hostitelka má soudržnou rodinu a pěkný a útulný byt.

Podívejte se, jak má Jana hlad:

Prostřeno! XX (42) - Jana má hlad

Její menu romské není, ale určité prvky by se v jídelníčku našly: v hovězím vývaru jsou zavařené domácí halušky a je to dobrá a chutná polévka. Předkrm je naopak lehký, jde o zeleninový salát s arašídy a mozzarellou, oříšky Erice v předkrmu chutnají. Romské jídlo - bramborové jitrnice goja - bude, ale jen jako prémiová pochoutka k zábavě, která souvisí s romštinou. Tou ale Erika doma normálně nemluví.

Podívejte se, jakou zvolila Erika zábavu:

Prostřeno! XX (42) - Romský kvíz

Na hlavní chod je pečená kachna, červené zelí na smetaně, karlovarský knedlík, na to se už těší hlavně Jana, která se ukáže jako největší jedlík týdne. Jenže Erika zapomněla koupit pečivo na knedlík, a bez toho tahle výborná příloha uvařit nelze. Stačí se ale vyklonit z okna a dcera, která právě míří domů, udělá čelem vzad a mamince rohlíky včas donese. Dobrý a sytý zlatý hřeb večeře je zachráněn!

Podívejte se, jakou má Erika vychytávku na knedlíky:

Prostřeno! XX (42) - Folie na knedlik

Pečené jahodové řezy jsou z kompotovaných jahod a se šlehačkou. Někdo je možná zklamaný, že u Eriky nevyhrává cikánská kapela. Nejupovídanější bude u stolu zase Anička. Všichni si toho už všimli a také by se rádi dostali ke stolu. Citlivý Aleš má navíc pocit, že ho hostitelka poněkud upozaďuje, až ignoruje. Erika má ale co dělat, aby to všechno zvládla. A legrace s avatarem pokračuje i v úterý, takže hosté stále tápou, co je vlastně tím úkolem týdne.

Hosté si pochutnají i na romské kuchyni: 

Prostřeno! XX (42) - Romské jídlo

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

reklama

reklama