Prostřeno! v jubilejním roce začíná historicky prvními díly!

Oblíbený pořad Prostřeno! vstupuje do desátého, jubilejního roku svého vysílání. A začíná – reprízami dvou historicky prvních týdnů z roku 2010.
Prostřeno! I - všichni
Prostřeno! I - všichni
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V prvním soutěžním týdnu se podíváme do ostravského regionu. V koutu severní Moravy žijí Zlata Štěpánková, Žaneta Olšáková, František Letal, Zlatuše Polachov a Dimitri Kanurkov, zatím se ale ještě nesetkali. Již brzy se však poznají a to velmi důkladně. Každý den bude jeden z nich vařit večeři pro ostatní čtyři u sebe doma.

Na konci večera hosté obodují snahy hostitele body od 1 do 10. Kdo získá nejvíce bodů od svých protihráčů, stane se hostitelem týdne a vyhraje 25 tisíc korun.  Sledujte už od pondělí 7. ledna každý všední den v 17.55 na Primě.

Pondělí: Milovnice zvířat Zlata

Zlata Štěpánková
Autor: archiv TV Prima Zlata Štěpánková

Nejtěžší úkol zahájit týden i celý pořad připadl na paní Zlatu. Rodačka z Ostravy, bývalá řidička autobusu, žije třicet let v paneláku ve Frýdku-Místku. Překonala vážnou nemoc a váží si každého dne. Je obětavá a přátelská, ráda peče buchty a moučníky pro manžela a svoje čtyři vnoučata. Její menu je celkem obyčejné, zato její byt skrývá pár nevšedních překvapení… Účastníci se teprve poznávají, a tak zábava a hovor ještě váznou. Knedlíčková polévka bez knedlíčků mnohé zklamala a co teprve domácí nudličky, které nebyly zas až tak domácí… Ocení hosté alespoň tzv. Metrovou roládu?

Úterý: Atraktivní Žaneta

Žaneta Olšáková
Autor: archiv TV Prima Žaneta Olšáková

Nastaví laťku o něco výše atraktivní Žaneta, která se do Havířova přestěhovala teprve vloni? Protože by ráda poznala nové lidi, přihlásila se do pořadu. Žaneta žila nějaký čas v Německu a naučila se tam vařit jídla, která budou součástí jejího menu. Štíhlá blondýna miluje kuřecí maso a zdravou lehkou stravu. Dceři ale klidně upeče řízek a příteli uvaří svíčkovou. Byt má jako ze žurnálu, je důsledná, čistotná a cílevědomá. Miluje tanec a je možné, že hostům zatančí. Nebo se stydí a připravila si pro ně něco úplně jiného?

Středa: Experimentátor František

František Letal
Autor: archiv TV Prima František Letal

Třetí večer má v režii kadeřník František. Svoji práci miluje, stejně jako vaření. Rád poznává cizí domácnosti. František je experimentátor, který rád zabrousí do exotických vod asijské kuchyně. Oblíbil si mořské plody, ale i rychlé občerstvení. Dnes neplánuje příliš složitou tabuli, výsledného efektu a skvělého dojmu chce dosáhnout prostřednictvím výzdoby, květin a svíček. Žije na klidném ostravském předměstí v rodinném domku s přítelem, který musí občas snášet jeho špatné nálady. Na to si ale dá hostitel dnes večer určitě pozor. Pro hosty si totiž František  naplánoval zábavnou společenskou hru.

Čtvrtek: Temperamentní Zlatuše

Zlatuše Polachová
Autor: archiv TV Prima Zlatuše Polachová

Týden je skoro za námi a předposlední hostitelkou je upovídaná servírka Zlatuše, která žije v třítisícovém Brušperku s rodinou a dvěma vnoučaty. Vaří denně a moc ráda. Je veselá, temperamentní, z jídel upřednostňuje minutky. Oblíbila si pořady o vaření a dbá na čerstvé suroviny - polotovary a dochucovadla nepoužívá. Rodina její kuchařské kreace miluje - uvidíme, zda omráčí i ostatní. Její dnešní hosté se mohou těšit na velmi různorodé menu plné neobvyklých kombinací. Bude ale všem po chuti? Čeho bude u stolu víc – jídla nebo Zlatušiny osobnosti? Dostanou se hosté ke slovu, aby mohli snahu hostitelky ohodnotit?

Pátek: Seladon Dimitri

Dimitri Kanurkovic
Autor: archiv TV Prima Dimitri Kanurkovic

Závěrečný, netrpělivě očekávaný večer s vyhlášením výsledků je tu. Role posledního hostitele se ujal padesátiletý Ostravák Dimitri, jehož rodiče pocházejí z Makedonie. Je rozvedený a pracuje jako technik. Ve volném čase upravuje svůj byt v rodinném domku po tetě, ale také miluje motocyklové závody a rád se zajde pobavit do hudebního klubu. Vyhledává spíš inteligentní humor a hosty chce zaujmout vyprávěním o Makedonii. Upřednostňuje balkánskou kuchyni, oblíbil si steaky, ryby a zeleninu, nezavrhuje ani českou klasiku. Před hosty se chce vytáhnout a dokázat si, že umí vařit a uspořádat sváteční tabuli,
 i když není profesionální kuchař.

Kdo udělal nejvíce pro to, aby si domů odnesl vytoužených 25 tisíc korun? Srdečná milovnice zvířat Zlata nebo téměř dokonalá usměvavá Žaneta? Kadeřník -experimentátor František či upovídaná servírka  Zlata? Nebo poněkud záhadný Dimitri se svou balkánskou inspirací?

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.55 na Primě.

 

Reklama
Reklama