Radim Kolářský

Radim má dva univerzitní diplomy v oboru geologie a geofyzika. Emigroval, studoval a pracoval v cizině, začínal jako geofyzik u firmy Texaco, pracující na rozvoji existujících ropných polí v Louisianě v Texasu.

Později přestoupil k firmě Shell a k průzkumu vrcholových projektů v Mexickém zálivu. V roce 1999 s manželkou založili vlastní firmu těžebních a průzkumných projektů v Africe, Asii, střední Evropě. Před třemi lety byl jedním ze zakládajících členů ropné společnosti se sídlem v Anglii. Nyní je ve vrcholovém managementu ve funkci generálního ředitele provozu a připravují několik těžebních projektů v Nigérii. Jeho žena Lisa pochází z Louisiany. Před 25 lety tam zrenovovali kostel a upravili ho na hezké bydlení. O to samé se pokusili i v Zákupech, kde bude Radim vařit. Do pořadu se přihlásil sám, protože mu to přijde jako zajímavá výzva. Výhru by investoval do zvířecího útulku.

Charakter:
Sám o sobě tvrdí, že je „extrovertní optimista“.

Zájmy:
Jeho velkým koníčkem je architektura, historie, klasická hudba, jazz i vaření.

Vztah k vaření:
Vaření ho baví, je to pro něj odpočinek od práce a možnost experimentovat a vymýšlet si nové věci. Rád připravuje jihoasijskou a kreolskou kuchyni z New Orleansu.

Chutě:
Má rád celkem vše – jeho žena o něm tvrdí, že „sní vše, co ho nesní jako první“. 

Nesnáší:
Koňské maso a ovoce durian. Nikdy by nesnědl pečené cvrčky. Při společném jídle mu vadí špatné stolování a neslušné chování.

Motto:
Pán Bůh pomáhá těm, kteří si pomůžou sami.

Očekávání:
Chce představit kreolskou kuchyni a doufá, že hostům zachutná.

reklama