Renáta Hasanová

Renáta studovala dopravní průmyslovku – obor rekonstrukce tratí. Poté pracovala chvíli po škole v projekci na dráze. Ve dvaceti letech se přestěhovala do Chorvatska za manželem, kterého potkala při dovolené.
Vstoupit do diskuse- 41 názorů
Renáta Hasanová

V Chorvatsku pronajímá apartmány, s rodinou pěstuje olivy a dělá olivový olej. Má pole, kde pěstuje zeleninu, a mají loď a rybaří. Její rodinu živí turismus a pronájem apartmánů. Renáta poznala svého manžela při dovolené v Chorvatsku a ve dvaceti letech se vdala a odstěhovala se tam. Je třináct let vdova, má dva syny – 32 let a 30 let – a dvě vnoučata. Žije se syny a jejich rodinami v jednom domě rozděleném na jednotlivé byty.

O tomto speciálu jí řekla kamarádka a Renáta je vždy pro každou legraci, tak si řekla, že je dobrý nápad to vyzkoušet. V zimním období je vždy u maminky v Praze a bere to jako dobrou příležitost ukázat chorvatské speciality. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do penzionu a apartmánů v Chorvatsku. Toto jsou její oblíbená jídla, která chutnají jí i její rodině. Hlavní chod je slavnostní jídlo, které miluje. Jako zábavu si pozve kytaristu, který zahraje chorvatské lidové písně.

Charakter:
Sama o sobě tvrdí, že je přizpůsobivá a má klidnou povahu.

Zájmy:
Baví ji práce na zahrádce a pěstování oliv. Ráda rybaří a připravuje ryby. Zpívá v místním folklorním sboru.

Vztah k vaření:
Vaření měla vždy ráda a baví ji to. Chorvatská jídla a jejich přípravu okoukala při životě tam.

Chutě:
Nejraději připravuje ryby a jídla na grilu. Dělá olivový olej, nakládané olivy a různé domácí marmelády. Připravuje likéry a pálí domácí rakiji. Má ráda česká jídla, kterým je i po těch letech věrná. Z chorvatských jídel jí chutnají ryby, mořské plody a jehněčí.

Nesnáší:
Nejí ústřice – zatím je neochutnala. Nemá ráda vnitřnosti a dršťkovou polévku.

Motto:
V životě se řídí heslem: „Důležité jsou dobré vztahy mezi lidmi, nemám ráda konflikty a hádky.“

Očekávání:
Těší se na nové lidi, se kterými bude mít možnost se seznámit. Ráda ochutná nová jídla a pozná způsoby, jak je kdo připravuje. V neposlední řadě je pro ni lákavá i výhra.

Vstoupit do diskuse- 41 názorů

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!