Štěpán Přikryl

Štěpán provozuje minipivovar. Získal bakalářský titul z žurnalistky (Mezinárodní vztahy FSS MU). Pivo začal vařit s kamarádem po domácku v „garážových podmínkách“. Po ukončení studií se rozhodl, že bude živit svým koníčkem a v roce 2014 založil pivovar Frankies s kamarádem – dodnes ho provozují ve dvou.
Vstoupit do diskuse- 71 názorů
Štěpán Přikryl

Jeho práce je příjemným mixem mezi kancelářskou prací a fyzickou dřinou, kterou výroba a distribuce piva obnáší. Žije skoro celý život v Břeclavi. V srpnu 2021 se oženil. V životě se snaží se svou ženou dělat vše tak, aby byli spokojení, občas i navzdory konvencím. Čas od času si rád naloží mírné vykolejení z každodenní rutiny a do této kategorie řadí i účast v Prostřeno!. Je hrdý na pivo, které vaří, a rád lidem ukáže, jak ho u nich vaří. Pokud by vyhrál, tak by peníze daroval někomu potřebnému nebo je dal nějaké charitativní organizaci. Jako zábavu si pro své hosty připraví ochutnávku různých piv a možná i hádání, z čeho jsou. Jeho soutěžní jídla jsou v jeho představách jarní a ideálně se hodí k pivu. Vybral si dva předkrmy, protože nemá moc rád polévky.

Charakter:
Sám o sobě tvrdí, že je občasně společenský a extrovertní, občasně vyžadující klid v kruhu nebližších přátel a rodiny.

Zájmy:
Jeho největším koníčkem je sport a hudba (má kapelu) a také ho baví cestování.

Vztah k vaření:
Vaří téměř denně, ale pouze za účelem zasycení sebe a svého okolí – tedy poněkud utilitárně. K vysoké gastronomii nemá nějak vřelý vztah. Rád si pochutná, ale nesnáší přejídání se a nerad tráví jídlem zbytečně mnoho času.

Chutě:
Nejčastěji připravuje asijskou kuchyni a všeobecně jídla jednoduchá na přípravu i na suroviny. Ideální doba pro přípravu jídla je pro Štěpána 30 minut. Jí prakticky vše kromě pár výjimek.

Nesnáší:
Nejí křen, kopr a z nich připravené omáčky. Myslí si, že zvládne ocenit i dobře uvaření jídlo, které neodpovídá jeho chutím, ale jinak je perfektně připravené.

Motto:
V životě se řídí mottem: „Nikdy nevěř lidem, kteří se řídí podle nějakého životního motta.“

Očekávání:
Rád nasytí svou zvědavost – zajímá ho, jak vše probíhá.

Vstoupit do diskuse- 71 názorů

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!