Středověká atmosféra v Prostřeno! Jana vezme hosty na cestu zpátky v čase

Jana má ráda všechno středověké. Hosty v Prostřeno! přivítá ve svém historickém kostýmu židovky.
Prostřeno! XXIII (115): Parta z Prahy a středních Čech
Prostřeno! XXIII (115): Parta z Prahy a středních Čech
archiv TV Prima

reklama

Poslední večer tohoto týdne hosté zavítají do domu, kde bydlí Jana a její rodina. Jejich společným koníčkem je období středověku a s ním spojená řemesla, která navíc sami aktivně provozují. Keramika, ruční šití nebo také šerm – to vše patří do portfolia Jany a jejího manžela.

Menu, které Jana v pátek přichystá, v sobě bude mít hned několik názvů evokující židovskou kuchyni. Židovkou ale není, tak proč taková volba? Jednoduše proto, že na středověkých bitvách, kam s mužem jezdí, na sebe vzali roli židovského páru, a tato kultura jim od té doby přirostla k srdci.

Podívejte se, jaké středověké poklady skrývá Jana doma:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prosteno! XXIII (115) - Brnění

Svým menu, ve kterém byste našli třeba macesové knedlíčky, chce pomoct k propagaci kultury, která u nás bývala po staletí naprosto běžná a dnes se o ní ví bohužel stále míň. „My máme obecně k židovství blízko. Nejsme židi, ale židovská kultura je v úpadku a v podstatě po celé Evropě se na židy zapomíná“ upozorňuje Jana na smutný fakt.

Chcete se dozvědět víc o židovských pokrmech a vidět nefalšovanou středověkou zábavu? Dívejte se na páteční Prostřeno!

Na Prostřeno! se dívejte každý všední den v 17:50 na Primě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!