Tomáš Bílek

Tesař Tomáš vystudoval strojní průmyslovku, pracoval jako tesař, vyráběl dřevěné domy a k tesařině se vrátil. Má rád dřevo a práci s ním.

Navzdory svému mládí už má ročního syna Šimona a s přítelkyní očekávají druhého potomka. Den po natáčení se bude ženit. S nevěstou se zná od třinácti let a skvěle se doplňují. Momentálně si budují nové bydlení, protože až se rozrostou o dalšího člena rodiny, tak se do svého malého bytu ve Vyškově už nevejdou. Do pořadu se přihlásil sám, přestože mu partnerka říká, že vařit moc neumí a v kuchyni při tom udělá vždy hrozný nepořádek. Rád by ji přesvědčil o opaku. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na společný rodinný výlet na Šumavu.

Charakter:
Je klidný člověk, má rád lidi, je šikovný a věřící. Rád je středem pozornosti a umí si vždy zařídit pozornost druhých.

Zájmy:
Od dětství je blázen do motorek, od patnácti let hraje na kytaru a umí hrát také na akordeon.

Vztah k vaření:
Od dětství rád zkouší nové kombinace chutí, které někdy dopadnou lépe, jindy hůře. Rád připravuje jídla dušená na mrkvi a žampionech.

Chutě:
Neexistuje nic, co by nesnědl. Dokonce ochutnává i smrkové dřevo a modřínovou a třešňovou smůlu. Mezi jeho oblíbená jídla patří jahodové tvarohové knedlíky od maminky.

Nesnáší:
Neví o ničem. A když někdo u stolu krká, tak mu to nevadí, protože ví, že se ten člověk dosyta najedl.

Motto:
„Hýbe se to? Tak to zabijeme a sníme“.

Očekávání:
Do pořadu se Tomáš přihlásil sám, protože by přítelkyni rád přesvědčil o tom, že to zvládne i v kuchyni, pod dozorem kamer.

Historka z vaření:
Když připravoval v babiččině penzionu maturitní večírek, naložil dvacet kilo zvěřiny a dvě vepřové kýty. Zvěřina zplesnivěla a kýty se zkazily. Nakonec se spolužáky museli rožnit kuřata.

reklama