Tradice a folklor již tento týden ve speciálu Prostřeno!

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Bude totiž plné tradic a folkloru. Kdo zaujme svým menu, kdo kulturní vložkou a kdo přístupem k hostům? Bude se někdo vůči někomu vymezovat, nebo bude tento týden v kuchyních i u stolů veskrze upřímný?
Prostřeno! XXIII (101): Folklor
Prostřeno! XXIII (101): Folklor
archiv TV Prima

reklama

Najde se v tomto týdnu někdo, kdo bude chtít vyhrát za každou cenu a ostatní jej rychle odhalí? Jak si soutěžící poradí s úkolem týdne, kterým je krajová souborová chuťovka? Připraví ji opravdu všichni, nebo se někdo na takovou práci navíc vykašle?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prostřeno! XXIII (101) - upoutávka

Kdo se v tomto týdnu u plotny předvede, kdo bude kout pikle a kdo taktizovat, protože se výhry už nemůže dočkat? To vše už v pondělí. Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 na Primě a dozvíte se víc.

Pondělí: Kreativní Jarmila (54) je pyšnou a pracovitou babičkou.

Jarmila Kraicingerová
Autor: archiv TV Prima Jarmila Kraicingerová

Přihlásila se sama po domluvě s přáteli. Ráda by reprezentovala jejich soubor a ukázala místní zvyklosti. Zatím neví, jak by s penězi naložila – ale rychle by šly do oběhu. Jako zábavu si pro své hosty připraví tanec vrtěná – kdo ho nezná, toho ho naučí, a společně si všichni zatančí. V životě se řídí mottem: „Nikdy není špatné udělat dobrou věc.“ A bude jí vadit, pokud se její spolustolovníci nebudou chovat slušně. Sledujte už v pondělí, jak se jí den podaří.

Úterý: Houslista Josef (41) by výhru věnoval na nákup výbavičky pro miminko, které s partnerkou právě čekají.

Josef Imrich
Autor: archiv TV Prima Josef Imrich

Jako zábavu si pro své hosty připravil nakládání hermelínů doprovázené o zpěv a hru na hudební nástroj. Jídla pro své menu si vybral tak, aby je zvládl připravit na dvouplotýnkové varné desce, co má doma. Vybral česká jídla, která má nejraději. Rád chodí běhat a dbá o svoji fyzickou kondici. Jeho hlavní zálibou a prací je hudba – folklor – Vojenský a umělecký soubor Ondráš pod Ministerstvem obrany ČR. Je občanský zaměstnanec – působí v tomto souboru od roku 2006, tedy 15 let, a to jako houslista a primáš v jedné ze dvou cimbálových muzik. Bude se mu dařit a přenese svůj talent také do kuchyně? Sledujte už v úterý, jak tohle dopadne!

Středa: Profesor historie Libor (60) své studenty vyučoval on-line.

Libor Jan
Autor: archiv TV Prima Libor Jan

Bádá v archivech, píše odborné články a knihy a občas i publicistiku. S manželkou nežije, ale mají společně dvě dospělé děti – syn žije a pracuje v Amsterodamu a dcera žije v Praze. Proč se Libor přihlásil? Jeho Slovácký krúžek, jehož je členem, dostal nabídku a Libor neváhal a této příležitosti se ujal. Menu sestavil z mezinárodních jídel, která má rád. Má rád svoji práci, baví ho historie a psaní. Jezdí rád na chalupu na Vysočině. Pokud to jde, tak rád cestuje po památkách střední Evropy a dalších zemí. Má rád folklor a zpěv. Zajímá se o historické zbraně, má rád víno, vaření, řeznictví a práci se dřevem. Bude tento hostitel své hosty bavit, nebo je bude spíš vzdělávat? A jak se mu bude dařit v kuchyni – zvládne poměrně složité menu? Jestli se mu bude dařit a dosáhne na výhru, uvidíte už ve středu.

Čtvrtek: Manažerka Aranka (53) se odvážila vařit za všechny z jejího kroužku.

Aranka Krupová
Autor: archiv TV Prima Aranka Krupová

Nikdo jiný totiž neměl odvahu postavit se před kameru. Aranka je pyšnou babičkou – má vnučku Mateu, které je šest let a vystupuje ve Slováckém krúžku Charvatčané v dětském sboru. Pokud by vyhrála, peníze by věnovala Slováckému krúžku. Jako zábavu si pro své hosty připraví zpěv a tanec v klubovně. Menu připravila z jídel, která jsou připravitelná v daném čase, a navíc je přesvědčená o tom, že by mohla hostům chutnat. Sama o sobě tvrdí, že je aktivní, má ráda práci a nemá ráda zahálení. Vše se snaží mít naplánované a nemá ráda, pokud někdo tvrdí, že něco nejde. Pokud na to přijde, tak i klidná Aranka umí občas vybouchnout. Jaký průběh bude mít tedy její pobyt v kuchyni? Sledujte už ve čtvrtek.

Pátek: Referent Petr (28) se do Prostřeno! přihlásil sám.

Petr Adamec
Autor: archiv TV Prima Petr Adamec

Je svobodný, bezdětný a má dva starší sourozence. Jeho maminka je v důchodu a otec pracuje jako advokát. Přihlásil se sám, aby měl možnost reprezentovat jejich folklorní soubor Danaj ze Strážnice. Rád by představil divákům ze všech koutů republiky krásy Slovácka. Pokud by vyhrál, peníze by daroval souboru na financování cesty na zahraniční festival, kde mají možnost reprezentovat Českou republiku. Jako zábavu si pro své hosty připraví vystoupení svého souboru. Sledujte už v pátek, jak toto dopadne.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

reklama

reklama