Velikonoční týden Prostřeno! je tu

Jaro vypuklo s plnou silou a Prostřeno! bude velikonoční. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se pokusí tři ženy a dva muži.
Prostřeno! XIX (13)
Prostřeno! XIX (13)
archiv TV Prima

reklama

Těšte se na tradiční i moderní velikonoční recepty, lidové zvyky, rodinné obyčeje i velikonoční výzdobu. Také úkol týdne souvisí se svátky jara (a myslí na naše zdraví): soutěžící by měli připravit nějaký jarní velikonoční detox.

Podívejte se na upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prostřeno! XIX (61) - upoutávka

Kdo to na Moravě, Valašsku a Vysočině vyhraje? Bude to jeden šťastlivec, nebo se bude výhra dělit? A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale můžete to být klidně také vy!

Pondělí: Nejstarší hostitelka, sympatická důchodkyně Ludmila (65), Velikonoce uctívá a miluje. Dokonce si na to oblékne kroj

Ludmila Wiesnerová
Autor: archiv TV Prima Ludmila Wiesnerová

 

Jak má Ludmila ráda Velikonoce, je poznat z každého jejího pohybu. První hostitelka návštěvu přivítá ve valašském kroji, na uvítanou hosté dostanou chléb a sůl. Připraví valašskou kyselicu nebo zvěřinové závitky. Jako dezert bude „oližprst“ a hosté brzy pochopí, proč se tak jmenuje.

Ludmila se rozpovídá o velikonočních zvycích. A potěší i zábava: přijdou místní chlapci a budou klapotat. A k tomu se budou zdobit beránci. Velikonoce jsou pro první hostitelku tradiční křesťanský svátek, který se u nich na vesnici slaví každoročně už od jejího dětství. Mladí chlapci chodí od čtvrtka do soboty klapotat a poté koledovat. Ludmila vždy připravuje pohoštění pro sousedy, tradičně se u nich v rodině barví vajíčka, peče se beránek a perníčky.

Úterý: Paní Maruška (46) má ráda andělíčky a překvapí kohoutí polévkou a báječnou pohodou

Marie Řeháková
Autor: archiv TV Prima Marie Řeháková

 

V úterý hosty k sobě domů pozve trojnásobná maminka Maruška, která pracovala jako prodavačka, servírka, koordinátorka a chůva. Druhá hostitelka má ráda andělíčky. Ale když se rozbijí, nemá s nimi slitování – jednoho hosté najdou dokonce v krbu! Maruščino menu bude zčásti velikonoční – nádivka, vývar z kohouta, ale také plánuje hovězí líčka. A u nich se Maruška pěkně zapotí. Zachrání ji její andělíčci? S omáčkou bude muset hodně improvizovat. I zábava bude tradiční, bude se zpívat. Prostě velikonoční pohoda…

Pro Marii jsou Velikonoce signálem, že konečně přichází jaro. Většinou si tento okamžik užívá venku s přípravou první výzdoby a sázením květin. Rodiče ji vedli k tomu, že křesťané si připomínají zradu, ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista.

Středa: Manažerka a maminka Jana (44) ráda dekoruje svůj dům. I její jídlo má připomínat jarní louku

Jana Štaubertová
Autor: archiv TV Prima Jana Štaubertová

 

Starostlivá maminka syna Filipa moc ráda dekoruje a na jejím rodinném domě je to znát. Hostům doma nachystá pořádné velikonoční menu – soupeři dostanou vaječnou tlačenku, ale také kuře, vepřové a vývar. I když by to Jana chtěla mít dokonalé, ne vše se jí povede. Ale ani poněkud vysušené vepřové náladu nezkazí, jsou přece Velikonoce, svátky jara, klidu a pohody.

Třetí hostitelka z velikonočních tradic dodržuje barvení vajíček a koledování. Kromě kraslic připravuje velikonoční výzdobu, chystá dům a pohoštění pro koledníky, kterých u nich na vesnici bývá opravdu hodně, peče beránka. Na zábavu přijdou zazpívat kamarádi a spolu s hosty vytvoří dohromady nějakou velikonoční dekoraci.

Čtvrtek: Nepřehnal to údržbář Pepa (30) s přípravou? Jak moc mu pomáhala přítelkyně?

Josef Zábranský
Autor: archiv TV Prima Josef Zábranský

 

Ve čtvrtek předvede, co u plotny dovede, mladý tatínek sedmiměsíčního syna. Josef doma v kuchyni prý pravidelně trénuje. A trénoval i před svým soutěžním večerem, na který se důkladně připravil. Až tak, že to s přípravou dopředu poněkud přehnal, a ostatní soutěžící pojali podezření, že čtvrtému hostiteli dost pomáhala jeho drahá polovička. Že by Pepa podváděl? Vsadí na jehněčí a bílou polévku, o které se bude hodně mluvit, protože bílá polévka nevzbuzuje moc velké sympatie.

Taky se bude hovořit o Velikonocích v Pepově pojetí – ty se tradičně smýšlejícím hospodyňkám zdály až moc odvážné. A co znamenají Velikonoce pro Josefa? Převážně čas strávený v rodinném kruhu, chodí na společné procházky a z tradic dodržují pečení velikonočního beránka, barvení vajíček a jarní barevnou výzdobu domácnosti. Hosté si od Pepy odnesou ošatky jako dárek a vzpomínku na společně strávený večer.

Pátek: Po spoustě tradic má finále v režii benjamínek Ondřej (25), který připraví moderní menu a soupeře zavře do sklepa

Ondřej Silný
Autor: archiv TV Prima Ondřej Silný

 

I poslední páteční večeře patří muži. K plotně se postaví momentálně nezadaný Ondra. Ten je oproti ostatním „mladý a neklidný“. Ale i on Velikonoce miluje a v jeho podání budou velmi moderní. Předkrm se bude jíst hůlkami, na hlavní chod bude steak s koňakovým přelivem. Ne všechno ale půjde jako po másle.

Vývar se Ondrovi připálí, zato zábava se mu povede, když své soupeře zavře do sklepa. A bude na nich, jak se odtamtud dostanou, nechá jim tam indicie. Podaří se návštěvě uniknout? Ale ještě jedna tradiční zábava se v Uherském Hradišti chystá – pletení pomlázek.

Jak celý velikonoční týden dopadne? Kdo ho vyhraje? Zvítězí dobré jídlo, taktika, nebo velikonoční pohoda? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a nezapomeňte hlasovat!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

reklama

reklama