Vepřová panenka Wellington, lehký salát s jogurtovým dresinkem

I Lenka se spolehla na oblíbenou vepřovou panenku, tentokrát zabalenou do listového těsta. Pro jistotu zabalila porce zvlášť.

Doba přípravy: nad 2 hodiny

Autor receptu: Lenka Pravdíková

Vepřová panenka Wellington, lehký salát s jogurtovým dresinkem
Vepřová panenka Wellington, lehký salát s jogurtovým dresinkem

reklama

Suroviny

2vepřové panenky
4hrsti čerstvých nebo sušených hub
2listové těsto
3křepelčí vejce
3-4 plátkyanglická slanina
kremžská hořčice
2cibule
olej
sůl, pepř
hlávkový salát
salátová okurka
5rajčat
bílý jogurt
smetana

Postup

  1. Vepřovou panenku naložíme na 24 hodin (sůl, pepř a pomazat celou panenku kremžskou hořčicí). Vložíme do uzavřené misky a dáme marinovat do lednice. Druhý den panenku vyjmeme z misky a papírovou utěrkou hořčici dobře setřeme. Na pánvi rozehřejeme trochu oleje a panenku krátce opečeme ze všech stran, aby se zatáhla, a necháme ji vychladnout stranou na talíři.
  2. Mezitím nakrájíme nadrobno obě cibule a necháme je zesklovatět na tuku zbylém po opečené panence, přidáme namočené a hodně vymačkané sušené nebo čerstvé houby. Vše chvilku opékáme. Směs přecedíme přes síto a hodně ji vařečkou vymačkáme a necháme vychladnout.
  3. Listové těsto vyválíme a nakrájíme na tak velké čtverce, abychom jednotlivé kusy panenek mohli pohodlně zabalit. Na takto připravené kusy těsta rozložíme plátky slaniny a ty poklademe směsí hub. Na to položíme vychladlou panenku a pečlivě zabalíme tak, aby nemohla vytéct případná šťáva.
  4. Listové balíčky vložíme na plech s pečicím papírem, potřeme rozšlehaným křepelčím vejcem a na povrchu uděláme vidličkou tři vpichy. Pečeme v troubě na 190°C po dobu 25 minut – troubu neotvíráme! Hotové necháme ještě na plechu 10 minut odpočinout.
  5. Podáváme s míchaným salátem z hlávkového salátu, okurky a rajčat s dresinkem z jogurtu, smetany, soli.

reklama