Viktoriia si přišla do Prostřeno! najít partnera!

Ruská studentka Viktoriia (24) nepřišla do Prostřeno! ani tak soutěžit ve vaření, jako si najít partnera. Prostě taková televizní seznamka…
Viktoriia Antonova
Viktoriia Antonova
archiv TV Prima

reklama

Druhou večeři ve svém malém bytě připraví vysokoškolská studentka a aranžérka květin Viktoriia. Jednou by chtěla mít vlastní květinářství. Dlouhovlasá blondýnka pochází z Ruska a u nás žije šest let. Možná, že někoho svůdným plným dekoltem zaujme, v kuchyni to ale bude slabší. Její menu je takovým prapodivným mixem rádoby ruské, česko-italské, ale prý i francouzské kuchyně; spíš to jsou taková domácká jídla, jaká se vaří všude na světě a nedají moc práce. Viki je veselá kopa a u vaření se víc směje, než vaří. A toaleta jí zabere tolik času, že nemá čas hosty ani pořádně přivítat. Soupeři jsou v šoku a pak z ní mají trochu legraci. Hostitelka usoudí, že ji snad ani nemají rádi.

Ruský salát

Prostřeno! XVIII (2): Ruský salát
Prostřeno! XVIII (2): Ruský salát

Přípitek (vodu!) dostanou až k předkrmu, ruský salát se v hostitelčině vlasti podává na typické bohaté ruské tabuli jako sváteční jídlo, našinci ale vnímají „vlašák“ poněkud jinak, proto u stolu nepanuje žádné nadšení. Majonézový bramborový salát obsahuje čerstvou okurku. Viki brambory prostě miluje a považuje je za základ stravy. Údajně francouzská polévka podle internetu je docela zvláštní – kombinace mrkve, taveného sýra, vývaru a brambor připadá Katce jako přeplácané dětské jídlo, navíc bez chuti, Veronice zase chutná jako kuře na paprice, a na krutony kuchařka zapomene. Viktoriia má jídelníček zúžený tím, že jí pouze kuřecí maso, to má ale hodně ráda a v hojné míře ho nabídne i kolegům.

Pasta

Prostřeno! XVIII (2): Pasta
Prostřeno! XVIII (2): Pasta

Nedochucený je i hlavní chod – pasta s kuřecím masem na smetaně s rajčaty. Zato se hostitelce docela vtipně povede úkol týdne, vyjde i dezert – ovoce v čokoládě – i její zábava s aranžováním květin.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50!

reklama

reklama