Vojtův manžel udělá ostudu už ve vchodu!

Vojtěch (24), jehož partner už v pořadu vařil, není na sváteční večeři vybavený a má vůbec smůlu.
Vojtěch Sivak
Vojtěch Sivak
archiv TV Prima

reklama

Po včerejším příjemném, i když ještě oťukávacím večeru, se jde k Vojtěchovi, kterého do pořadu přihlásil manžel. A ten už v Prostřeno! vařil a byl to dost nezapomenutelný večer. To Vojtěch působí spíš jako nemluvný introvert a patrně nebude ani moc zdatný kuchař. Navíc, kluci se přestěhovali do hodně malého bytu ve Vokovicích a zařízení museli přestěhovat na balkon, aby se pětice lidí do bytečku vůbec vešla. V kuchyni chybí trouba, korpus na svůj moučník musí hostitel upéct u sousedky. Vojtovi padají věci z ruky, střepy létají po podlaze, má co napravovat a zametat. Už tak má málo nádobí a ani s úklidem to kluci nepřeháněli. A protože chovají dva pejsky, Julije najde v jídle chlupy, které pořádkumilovné dámě vadí. Ale vlasů na talířích bude během týdne ještě několik.

Pane, kam jdete?!

Pane, kam jdete - Prostřeno!
Pane, kam jdete - Prostřeno!

Vojtěch má podivné menu – jakoby dva dezerty a dva hlavní chody, navíc je bude podávat ve zpřeházeném pořadí. Ale úkol týdne bude, i když až na cestu. To možná někteří ocení, protože budou mít po jeho večeři ještě hlad. Jako předkrm mají být jablka v županu, ta jsou ale až druhá v pořadí – ve vlastním těstíčku a tvrdá. Večeře začne buřtgulášem avizovaným jako polévka. Kořeněná, dost mastná, ale poživatelná. A zahřeje, venku mrzne.

Manžel radí

Manžel radí - Prostřeno!
Manžel radí - Prostřeno!

Hlavní chod je spíš katastrofa, kuřecí kapsa s broskví a sýrem má k dokonalosti daleko. Příloha se vůbec nepovedla, místo kroket budou improvizované americké brambory, celé jídlo je přesolené a vyschlé. Konec dobrý, všechno dobré; nejlépe dopadne dezert. Míša řezy jsou sice díky absenci kakaa v obrácené barevnosti, ale chuť je dobrá a odpovídá receptu. Uf! Vojta si jistě v závěru večeře vydechl, i když večer byl díky jeho pohostinnosti a nekonfliktní povaze přátelský a zábavný. Svým hostům nakonec odvážně zazpíval; že by šlo hostiteli hlavně o toto?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

reklama

reklama