Východočechy baví zahrádkaření, budou stejně dobří i v kuchyni?

Východočeský region, kam po delší době zavítá pořad Prostřeno!, reprezentují čtyři ženy a jeden muž.
Prostřeno III (15) - Příště uvidíte z východních Čech
Prostřeno III (15) - Příště uvidíte z východních Čech
Prima

reklama


Z východočeské pětky se jako první představí vdaná paní Jitka. Doma má ještě mladší dceru, starší udělala z pondělní hostitelky hrdou babičku. Jitka miluje chalupaření v Bělém u Police nad Metují a je vášnivá pěstitelka květin. Co ale předvede u plotny, aby vyhrála 25 tisíc korun? Spolehne se na plátek podle maminky, zato brambory budou až z Ameriky.

Úterý patří nejstarší hostitelce týdne. Paní Vlasta je sice v důchodu, ale stále podniká. Nevydrží sedět a pořád musí něco dělat. Když není na zahrádce a nestará se o svůj malý penzion, soutěží o ceny. Vyvaří si 25 tisíc korun? I Vlasta se inspirovala v rodině a udělá maminčinu kuřecí rolku a babiččiny sváteční koláčky.

I když je vyučená krejčová Lenka v invalidním důchodu, miluje sport. Vdaná maminka dvou dcer také ráda opečovává zahrádku. Nedávno se s rodinou přestěhovali do nového domu, kde jsou moc spokojení. Lenčinou parketou jsou zeleninové saláty, možná s jejím vepřovým závitkem zabodují ve středu natolik, že krásných 25 tisíc korun skončí v Janově.

Paní Danuše je také důchodkyně, která nesložila ruce do klína, jak uvidíte ve čtvrtek. Protože se provdala za Němce, zvládá obě kuchyně a k hovězímu s křenovou omáčkou uvaří spetzle. Zaútočí německá příloha na super sumičku 25 tisíc korun?

Jediný muž týdne si zaslouží pořádat poslední páteční večeři. Svobodný vyučený číšník Patrik z Lázní Bělohrad vsadil na královské bramboráčky. Kdyby mu bezmasá večeře vyhrála 25 tisíc korun, byl by to skutečný kulinářský precedent pořadu Prostřeno!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!