Yousef Abushaera

Pracuje jako hotelový manažer, čímž si prý splnil svůj dětský sen. V České republice žije asi čtyři roky, ale pravidelně k nám jezdil už od roku 1996.
Vstoupit do diskuse- 1412 názorů

Jeho rodiče jsou lékaři a on s nimi hodně cestoval po celém světě. Má bratra a čtyři sestry, pochází z Palestiny. Do České republiky se odstěhoval, protože zde žije jeho nejlepší kamarád a jeho rodina ho přijala za svého. Líbí se mu naše různorodá krajina, má rád její architekturu, tradice, lidi a atmosféru. Do pořadu se přihlásil sám, protože ho pravidelně sleduje a rád poznává nové lidi, jídlo a tradice. Pokud by vyhrál, peníze by použil na každoroční posezení seniorů, které pořádá. Pro sebe by si koupil plátna a barvy na malování obrazů. 

Charakter:
Sám sebe nedokáže popsat.

Zájmy:
Malování abstraktních obrazů, cestování, jízda na kole a vaření. 

Vztah k vaření:
Vaření je pro něj „ohromná kreace chutí, barev, nálad a vůní“. Rád připravuje jídla ze Středního východu a Asie.

Chutě:
Jeho nejoblíbenějším jídlem je kedra – tu bude připravovat i pro své hosty. 

Nesnáší:
Koření badyán a nikdy by nesnědl žábu. Při stolování mu vadí zmatek a nepořádek na stole. 

Motto:
Lepší něco než nic.

Očekávání:
Těší se hlavně na nové lidi a ochutnání nových jídel. 

Historka z vaření: 
Když mu bylo 25 pracoval v hotelu v San Francisku jako recepční a přijelo mu 25 lidí, kteří měli objednanou pozdní večeři. Vzhledem k tomu, že venku zuřila silná bouře, kuchař se nedostavil do práce a Yousef, zcela nezkušený v kuchyni, musel jídlo připravit sám. Dodnes neví, jak to zvládl, ale při odjezdu mu hosté děkovali za výbornou večeři. 

Reklama
Vstoupit do diskuse- 1412 názorů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama