Dětské bankovní produkty pomáhají s finančním vzděláváním, spořením i ochranou

Pokud váháte nad tím, zda založit svému dítěti vlastní bankovní účet, máme pro vás jasnou odpověď. Neváhejte. Dětský účet pro běžné hospodaření s kapesným je již od šesti let a je tou nejlepší školou, kterou můžete svému dítěti dát ve finančním vzdělávání. Nabídka dětských produktů je ale daleko širší – od spoření, pojištění až třeba po „penzijko“.
Peníze se vám i dětem mohou zhodnocovat, zatímco si hrajete...
Peníze se vám i dětem mohou zhodnocovat, zatímco si hrajete...
pixabay.com

reklama

Účet pod rodičovským dozorem

Dětský účet slouží především jako nástroj, jak dítě naučit hospodařit s penězi už v útlém věku a jak ho už odmalička učit zodpovědnosti a využívat běžné finanční nástroje, jako jsou například platební karta nebo mobilní a internetové bankovnictví. Rodiče navíc mají jasný přehled o tom, za co, kde a kolik jejich dítě utrácí. Dětský účet je ideální pro zasílání pravidelného kapesného.

Příkladem optimální služby vedení dětského účtu pro běžné hospodaření s kapesným je bezplatné vedení účtu MůjÚčet Junior od Komerční banky (KB). K založení tohoto účtu stačí zákonnému zástupci rodný list dítěte. Účet lze přitom sjednat i bez návštěvy pobočky on-line.

Spoření už od narození

Možností, jak výhodně spořit dítěti již od jeho narození, je hned několik. Můžete zvolit například spořicí účet. Výhodou je to, že spořicí účet je úročen vyšší sazbou než běžný účet. U Spořicího účtu Junior od KB je zvýhodněné úročení 0,5 % p. a. do výše 50.000 Kč. Založení, vedení, a zřízení internetového bankovnictví včetně mobilní aplikace jsou zdarma.

Další možností je známé a oblíbené stavební spoření. Kromě zajímavého zhodnocení nabízí navíc každoroční státní podporu až 2000 Kč. Naspořená částka se může využít na cokoli, například na financování bydlení či studium. U Modré pyramidy stavební spořitelny můžete zdarma uzavřít smlouvu s cílovou částkou až do 150.000 Kč. Spořit ale můžete i vyšší částky.

Možná pro vás bude úsměvné, když do této kategorie zařadíme i penzijní spoření. Proč by právě narozené dítě (spíše tedy jeho rodiče) mělo myslet již na svůj důchod? Jednak je tu možnost získat příspěvky od státu, ale také skutečnost, že život utíká rychle. Čím dříve začnete spořit na stáří, tím menší částku můžete použít. I se třemi stovkami měsíčně mohou rodiče pro své dítě vytvořit velmi solidní základ pro budoucnost. A v osmnácti se společně s dítětem mohou rozhodnout, jestli všechny peníze na penzijním účtu nechají nebo třetinu vyberou a použijí na jiné účely - třeba na financování studia.

Ochrannou ruku nad vaším dítětem drží Merlin Junior

Merlin Junior je pojištění platební karty od Komerční pojišťovny. Ačkoli jej můžete získat jen v Komerční bance, jedná se o univerzální pojištění, které se vztahuje ke každé kartě dítěte. Nemusí tedy jít jen o karty vydané Komerční bankou.

Pojištění pokrývá nejen rizika následků zneužití platební karty dítěte v případě její ztráty nebo krádeže (až do 30 tisíc Kč), ale řeší i mnoho dalších situací. Vztahuje se na neoprávněné výběry hotovosti, krádeže osobních věcí včetně notebooku, školní tašky, sportovního vybavení, dokladů a klíčů. Důležitou součástí, kterou u jiného obdobného pojištění nenajdete, je pojištění odpovědnosti dítěte v běžném životě včetně jízdy na kole nebo na lyžích, a to až do částky 1.000.000 Kč.

Pro více informací o dětských bankovních produktech volejte bezplatnou infolinku KB 800 521 521, navštivte jakoukoli pobočku Komerční banky nebo webové stránky www.kb.cz.


KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama