Dovolená na české chalupě? Zaručuje „bezkontaktní“ pobyt, termíny už skoro nejsou

Místo Chorvatska na chalupu v české přírodě. Řada lidí nechce zůstat během léta jen doma, a tak ve velkém začala rezervovat termíny na individuální dovolenou v českých chalupách...
18.04. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: LIDÉ SKUPUJÍ LETNÍ POBYTY NA CHATÁCH A CHALUPÁCH V ČESKU
18.04. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: LIDÉ SKUPUJÍ LETNÍ POBYTY NA CHATÁCH A CHALUPÁCH V ČESKU

reklama

Jak se vyjádřil minulý týden ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, neomezené cestování během letošního léta zřejmě není reálné. Jak to bude s možnou dovolenou v Chorvatsku nebo na Slovensku, o níž ministr také mluvil, není zatím jasné. Například chorvatští lékaři tento nápad považují za velmi riskantní a nedoporučují ho (více se dočtete zde).

Chalupy by v létě měly fungovat

Pro ty, kteří nechtějí zůstat v létě jen doma, se tak jistotou zatím zdají být chaty a chalupy v Česku. Případně penziony s několika pokoji. Ty by podle posledních informací mohly začít být spolu s hotely provozovány v červnu. A většina majitelů rekreačních chat skutečně hlásí už teď jen posledních pár volných míst. „Nejčastěji volají rodiny s dětmi. A oproti loňskému roku je ta tendence spíše těch týdenních pobytů, než těch kratších,“ popisuje například majitelka jednoho menšího penzionu Zuzana Hrabalová v úvodní reportáži.

I rodina pan Koňárka chce místo na chorvastké pláže letos vyrazit na kola do Beskyd. „Nechtěli jsme riskovat, že si zaplatíme dovolenou u moře, a nakonec nás nikdo nepustí ven. Tak jsme si objednali chatu tady u nás v Beskydech na týden, víme, že tam je krásně,“ říká Ondřej Koňárek.

Zájemci by si měli pospíšit, zavolejte

Máte-li zájem o podobnou dovolenou, měli byste si s rezervací pospíšit. Jak to je s hotely, zatím není známo, konkrétně nabídka chat a chalup, kde nepříjdete do styku v zásadě ani s personálem, je nabídka už velmi omezená. Provozovatelé ubytovacích zařízení tak doporučují, aby se na ně lidé obraceli v současné době i telefonicky a ujistili se, zda je ještě volná kapacita. Na internetu občas prý mohou být informace neaktualizované.

Dovolená od 20 tisíc

Podle odhadů to zatím vypadá, že taková rodinná dovolená v Česku by mohla vyjít zhruba na částku od 20 tisíc korun. Utrácet doma, za české služby a výrobky pak mnozí lidé teď chtějí tak jako tak. Vnímají to jako pomoc místním podnikatelům a ekonomice celkově. Ta se ale z aktuální krize bude podle ekonomů vzpamatovávat ještě řadu let.​​​​​

reklama

www.porovnej24.cz

reklama