Kde vzít na cestu kolem světa? Posílejte si peníze pravidelně do fondu!

Přemýšlíte nad tím, kde sehnat peníze na nové auto, studia pro dítě, lepší bydlení nebo třeba na cestu kolem světa? Jednou z možností je investování. Posílejte si pravidelně část výplaty do některého fondu. O tom, proč byste měli zvolit tento způsob, jsme mluvili s Petrem Matějkem, investičním specialistou Komerční banky.
PRIMA RÁDCE: MÁM 500 KORUN MĚSÍČNĚ NA INVESTOVÁNÍ. JAK NA TO, ABY PENÍZE VYDĚLÁVALY?

reklama

Jak tedy našetřit peníze a ještě je zhodnotit?

Tuto otázku si přirozeně klade každý, ale najít správnou odpověď je složitější. Pravdou je, že na běžném účtu se peníze nezhodnotí, naopak lákají spíše k utrácení. Proto je potřeba pravidelně každý měsíc posílat část výplaty jinam. Já doporučuji některý fond.

Kde tedy mohou vydělat?

Jak už jsem zmínil, jsem přesvědčen, že optimální volbou v současné době je vhodný typ fondu. Proto, abyste dosáhli zajímavé sumy peněz, je ideální variantou pravidelné posílání volných finančních prostředků do zvoleného investičního fondu. Tak si můžete za několik let vytvořit skutečně zajímavou finanční rezervu. Rozhodně neotálejte, protože každý měsíc, kdy si šetříte, se počítá.

Hodně lidí ale nebude moci pravidelně odkládat do nějakého fondu z rodinného rozpočtu tisíce korun.

U fondů již dávno neplatí, že je využívají jen lidé, kteří mohou dát měsíčně stranou vyšší sumy peněz. U nás můžete začít již od 300 Kč měsíčně. Takovou částku si může dovolit téměř každý. Stačí v pobočce Komerční banky zadat trvalý příkaz na několik stovek měsíčně a o nic víc se již nemusíte starat. Ukládání peněz do fondů by ovšem nemělo být krátkodobou záležitostí.

Když máte peníze na účtu, snadno a rychle si za ně koupíte třeba novou pračku. Vybrat si peníze z fondu bude asi složitější?

Peníze si z fondů můžete vybrat kdykoliv. Prostředky na svůj účet pak dostanete zpravidla do dvou týdnů. Investiční účet lze ovládat jak v internetovém bankovnictví, tak i prostřednictvím mobilního telefonu. Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte pohodlně z domova.

Jak tedy začít?

Jak jsem již zmínil, stačí zajít do jakékoli pobočky Komerční banky nebo bezplatně zavolat na číslo 800 111 166, kde vám poradí, jaký typ fondu zvolit, jak dlouho do něj odkládat a kolik můžete získat navíc. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.investujtepravidelne.cz.

Na naše otázky odpovídal Petr Matějek, investiční specialista Komerční banky.

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama