Několik tipů, jak lze snížit spotřebu mobilních dat

Pomohou vám například užitečné funkce přímo v telefonu...
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

VELKÉ ZPRÁVY: Videofakta - Češi a mobilní telefony

reklama

Mobilní internet používá podle statistik přes osm milionů Čechů a ročně se v mobilních sítích přenese kolem 200 miliard megabajtů – viz úvodní video. Většina lidí pomocí telefonu spravuje i e-mailové schránky nebo bankovní účty, komunikuje na sociálních sítích, sleduje videa, a mnozí také mobilem platí (nejen) za zboží. Právě sledování online videí ve vysoké kvalitě, poslouchání hudby či nahrávání fotek a videí na sociální sítě spotřebovává nejvíc mobilních dat. Mezi „žrouty“ dat patří i online videohovory, prohlížení webů a sociálních sítí se spoustou fotografií (zejména Instagram či Pinterest), ale také nahrané aplikace Facebooku, YouTube či Gmailu. Tyto a další aplikace jsou dokonce schopné spotřebovat až 30 procent vašich dat, i když je aktivně nepoužíváte. Obecně je proto lepší pro tyto účely navštěvovat přímo přes prohlížeč.

Pokud se vám občas stává, že předplacená data spotřebujete dřív než právě potřebujete, možná se vám budou hodit další užitečné tipy odborníků portálu Porovnej24.cz, jak spotřebu snížit, ať už používáte iPhone nebo Android.

3 možnosti, jak šetřit data na iPhonu

  • Vypněte funkci automatického Wi-Fi asistenta. Ačkoliv se jedná o užitečnou funkci, která v případě slabého Wi-Fi připojení automaticky přepne na mobilní data, na data je ale náročnější. Funkci vypnete v Nastavení telefonu v nabídce Mobilní data.
  • Snižte kvalitu obrázků v iMessage. Obrázky spotřebovávají data opravdu neuvěřitelným tempem. Chcete-li tomu zabránit, najděte si v Nastavení nabídku Zprávy. Z možností pak zaklikněte Režim nízké kvality obrázků.
  • Zbavte se automatického přehrávání videí. V nastavení by také měla být možnost zakázat automatické přehrávání videí. To se může hodit hlavně při brouzdání na Facebooku či Instagramu, kde se právě datově náročná videa automaticky spouští.

3 tipy, jak šetřit data na Androidu

  • Využijte chytrou aplikaci. Google nabízí aplikaci Datally navrženou speciálně pro Android, která umí vyhledat aplikace, jež vám ubírají nejvíce dat. Za aplikaci nic neplatíte.
  • Zapněte kompresi dat v Google Chrome. Jestliže používáte Google Chrome, využijte chytrou funkci, která umí zkomprimovat data na serverech Google, díky čemuž jich tolik nespotřebujete.
  • Zkuste OperaMax. Věděli jste, že OperaMax vám nemusí posloužit jen jako prohlížeč, ale být pro vás užitečným manažerem spotřeby dat? Dokáže pohlídat vaše aplikace a celkově váš pohyb na internetu, aby byl co nejvíce datově úsporný (například automaticky přehraje videa v nižší a úspornější kvalitě).

 

-iks-

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!