Nenechte se zbytečně ruinovat starými půjčkami!

Každá koruna je dobrá a pro ty z vás, kteří splácíte starší půjčky s vyšším úrokem, nebo máte více půjček s různými podmínkami, to platí dvojnásob.
Rádce: Půjčky vládnou světem. Jak je dostat pod kontrolu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Řešením může být spojení všech vašich půjček do jedné, nebo nahrazení staré půjčky novou. Můžete tak výrazně ušetřit na splátkách i několik tisíc korun měsíčně nebo si dokonce budete moci půjčit ještě nějaké peníze navíc.

Dnes už jsme si zvykli, že jsou úrokové sazby u půjček velmi nízké a pohybují se okolo pěti procent. V některých případech lze sehnat i půjčku, kde je úrok pod čtyřmi procenty. To platí třeba pro půjčku od Komerční banky, kde můžete při částkách nad 400 tisíc Kč získat úrokovou sazbu od 3,8 % p. a.

Ale zpět k podstatě. Pokud tedy máte nějaký starší úvěr, stojí za to zamyslet se nad jeho refinancováním. Ještě výhodnější je to v případě, že takových půjček máte víc a vůbec nevadí, že u různých bank nebo poskytovatelů. Všechny sloučíte do jedné (tzv. konsolidace půjček) a jako bonus vedle lepšího úroku získáte i lepší přehled o svých závazcích.

„Jeden úvěr totiž znamená jednoho poskytovatele, tedy jedinou banku, s níž budete jednat, jen jednu měsíční splátku a především jen jedny podmínky, namísto několikerých původních od různých úvěrových společností a bank,“ uvedl Petr Vonka, produktový manažer Komerční banky.

Co všechno lze konsolidovat?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá – prakticky jakákoli půjčka od banky i nebankovní instituce. Stejně tak je možné do konsolidace zahrnout kontokorentní úvěr, tedy povolený debet na vašem běžném účtu, který se vám nedaří dlouho splatit. Totéž platí i o kreditních kartách. Ty jsou výhodné pouze v případě, že všechny peníze dokážete splatit v tzv. bezúročném období, které trvá i několik týdnů. Poté jsou úrokové sazby podstatně vyšší než na spotřebitelském úvěru.

„V Komerční bance našim klientům s převodem půjček pomůžeme a kontaktujeme ostatní banky za ně. Vše je bez poplatků a zbytečných nervů,“ uzavřel Petr Vonka.

 


Vzorový příklad:

U Bezstarostné půjčky poskytnuté v období od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2019 nebude účtován poplatek za službu Zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr online ve výši 490 Kč.

Výše úvěru 450 000 Kč, splatnost 8 let, pevná úroková sazba 3,80 % p. a., RPSN 3,87 %, celková splatná částka 522 676,89 Kč. 1. splátka úroků 902,5 Kč, 2. - 95. anuitní splátka 5493 Kč, 96. anuitní splátka 5432,39 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. V případě poskytnutí úvěru na základě online žádosti v období od 1. 10. 2019 do 31. 12. 2019 není účtován jednorázový poplatek za sjednání. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 10. 2019 a termínu splácení úvěru vždy k 20. dni v měsíci.


 

Komerční sdělení

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama