Pár nezbytností do kabelky či batohu, které vám na dovolené pomohou vyřešit řadu nepříjemností

Na každé cestě může ve svízelné situaci pomoci tzv. „kápézetka“. Čím by měla být ideálně vybavena?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

VELKÉ ZPRÁVY: Tipy na dovolenou autem a KPZ

reklama

Je celá řada věcí, které je nutné vzít s sebou na dovolenou. Kromě povinných dokladů a běžného vybavení dle potřeb každého z nás (od oblečení po hygienické potřeby, mapu či potraviny) se hodí mít s sebou i takzvanou krabičku poslední záchrany. Ta může pomoci vyřešit celou plejádu nečekaných situací. Co by ideálně měla obsahovat?

Nožík

Malý nožík využijete například k oloupání a nakrájení jídla.

Drobné mince

Hrst drobných mincí se hodí mít vždy po ruce. Třeba když potřebujete zaplatit na toaletě. Minci ale můžete využít například i jako náhradu šroubováku.

Zápalky a škrtátko

Využijete k zapálení svíčky nebo když vypadne proud.

Polštářková náplast

Můžete pro ni sáhnout při vzniku puchýřů a odření chodidel z nepohodlných bot, celkově při drobných poraněních, které potřebujete schovat před vnějšími vlivy prostředí.

Léky (krémy) na bolest či alergie

Hodí se mít po ruce dezinfekci i první pomoc na utlumení zdravotních potíží, jako jsou bolesti zubů nebo zad či horečka. Alergici pak nesmí zapomenout na sadu medikamentů, které jim doporučil lékař na jejich konkrétní potíže. Jste-li alergičtí například na hmyzí bodnutí, pro všechny případy je vhodné s sebou nosit i kartičku (průkaz alergika) s instrukcemi pro případný doprovod či kolemjdoucí, pokud nebudete schopni si pomoci sami.

Šitíčko

Rychlá záchrana při roztržení oblečení či batohu. Jeho součástí by měl být mimo jiné určitě knoflík a spínací špendlík, ideálně víc kusů.

Provázek

Provázek se hodí jako poslední záchrana při poškození tkaničky v botě, jako nouzový „pásek“ u kalhot nebo třeba místo gumičky do vlasů, pomoc při stanování či jako šňůra na prádlo.

 

(red)

reklama

www.porovnej24.cz

reklama