Plánujete prodat auto? 5 důvodů, proč se vyplatí využít služeb autobazaru

Prodat vůz rychle a bezpečně je reálné. V jakých ohledech ale budete muset možná trochu ustoupit ze svých představ?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Rádce - Jak výhodně prodat auto?

reklama

Prodat auto lze různými cestami – pokud nemáte rovnou zájemce v okruhu svých známých, jednou z možností je vystavení inzerátu na různé servery, případně v místní inzertní nástěnce ve vašem bydlišti. V tomto případě je ale třeba počítat s tím, že musíte auto dobře nafotit a propagovat, vhodně ocenit, nechat zkontrolovat servisem a důkladně vyčistit. Také je třeba průběžně inzerát aktualizovat, pokud vůz hned neprodáte, komunikovat s případnými zájemci a odhadovat, zda vůbec má cenu je na prohlídku vozu zvát. V některých případech se prodej povede velmi rychle a bez nutnosti slevit, nicméně řada soukromých prodejců nakonec zvolí služby autobazaru – právě z důvodů, které jsou sepsány níže. Ne každý prodej na inzerát totiž vyjde hned na poprvé – většinou danou záležitostí musíte strávit hodně času a obrnit se trpělivostí. Jak výkup vozů funguje v praxi jsme zjišťovali v autobazaru Auto ESA...

1. Peníze rychle na ruku

Jedna z nesporných výhod prodeje auta přímo autobazaru, který ho bude nabízet dalším zájemcům, je rychlost. Peníze ve většině případů získáte na ruku do dvou hodin od doby, co auto přivezete a bude se pracovníkům bazaru zamlouvat. „Stabilně registrujeme velký zájem o rodinné vozy, které splní požadavek na nízké provozní náklady, dostatek prostoru a vysokou míru pasivní i aktivní bezpečnosti s určitými prvky komfortu. Velmi dobře se prodávají vozy značky ŠKODA, Volkswagen nebo Ford, do popředí se ale tlačí i modely značek Hyundai nebo Dacia,“ popisuje ředitel strategického rozvoje autobazaru Auto ESA Pavel Foltýn. Máte-li takový vůz, a je v dobrém technickém i administrativním stavu, máte takřka 100procentní jistotu, že vůz v bazaru udáte. Ale i jiné značky a typy aut samozřejmě autobazar vykupuje.

>> Doporučujeme: Peníze ihned na ruku nebo výkup auta na protiúčet? Výhody obou variant + Možnost online ocenění vozu

 

2. Bazar přebírá záruky

Za vůz, který od vás autobazar vykoupí, přebírá veškeré záruky. S reklamací se tak případní majitelé budou obracet už na bazar. Nejprve si tedy zaměstnanci autobazaru váš vůz tzv. „proklepnou“ (stejně, jako byste to měli udělat vy, kupujete-li auto z druhé ruky – návod najdete zde). Je tak třeba počítat i s možností, že váš vůz nakonec nevykoupí. „Nevykoupíme vůz ve špatném technickém stavu, s právní vadou, se stočenými kilometry nebo vůz v zástavě. Jsme ochotni akceptovat drobná poškození, která si sami opravíme (například poškození laku, nefunkční světla a podobně),“ doplnil Pavel Foltýn.

3. Vyřízení administrativy

Autobazar za vás také vyřídí veškerou nutnou administrativu, včetně odhlášení na úřadu. Sami si jen musíte na základě předložené smlouvy o prodeji zrušit povinné ručení.

4. Ukončení vztahů se třetími osobami

Pokud například auto ještě splácíte, autobazar za vás vyřídí i ukončení úvěrové smlouvy vázané na vaše jméno a doplatí zbytek. To se samozřejmě odrazí v konečné ceně, kterou vám nabídne.

5. Ušetřený čas i nervy

Odjezdem z bazaru s penězi za váš vůz pro vás prodej končí. Nemusíte řešit kvalitu inzerátu, telefonáty od případných zájemců, komunikovat s nimi, vydržet smlouvání a cílené hledání chyb na voze, které mají vyústit ve slevu a podobně.

A jak je to s cenou?

„Výkupní ceny reflektují aktuální situaci na trhu a pohodlí, které okamžitý výkup vozu jeho původnímu majiteli přináší,“ uzavírá Pavel Foltýn z Auto ESA.

 

Advertorial

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!