Šmejdi přitvrdili, důkazem je případ z Přerova. Nic nepodepisujte mezi dveřmi, varuje policie

Energošmejdi přišli s novou, velmi agresivní taktikou – vypínají plyn...
18. 12. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ENERGOŠMEJDI PŘIŠLI S NOVOU AGRESIVNÍ TAKTIKOU - VYPÍNAJÍ PLYN
18. 12. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ENERGOŠMEJDI PŘIŠLI S NOVOU AGRESIVNÍ TAKTIKOU - VYPÍNAJÍ PLYN

reklama

S novou agresivní taktikou přišli v Přerově takzvaní energošmejdi. Tedy lidé, kteří klamou zákazníky, aby je donutili změnit dodavatele elektřiny nebo plynu. Jak můžete vidět v úvodní reportáži, obyvatelům dvou domů tam zastavili plyn a pak jim oznámili, že dodávky obnoví jen tehdy, pokud přistoupí na nové tarify. Jednu ženu se jim podařilo přesvědčit, její soused naopak kontaktoval policii. Zatím ale zákonu unikají.

Počet stížností roste

Byť v řadě měst a obcí je zákaz podomního prodeje, počet stížností na nekalé praktiky šmejdů podle ČOI i Energetického regulačního úřadu stále roste. Pomoci by měla deklarace, ve které se dodavatelé energií nedávno zavázali k dodržování pravidel, která se týkají právě zprostředkovatelů. „Slušné firmy, které dodávají energii, se zavázaly k tomu, že nebudou od energošmejdů brát smlouvy, budou si velmi přísně kontrolovat, kdo za ně smlouvy prodává,“ říká prezident Svazu obchodu a cestovního ruku Tomáš Prouza v úvodní reportáži. Ministerstvo průmyslu a obchodu také připravuje novelu energetického zákona. Ta by měla přinést jednodušší odstoupení od smlouvy, omezení plných mocí, nebo omezení délky smluv na maximálně 36 měsíců. Zákonodárci by měli o novele rozhodovat v průběhu příštího roku.

Jak se bránit?

Odborníci radí nikdy nepodepisovat nic mezi dveřmi. Téměř vždy se jedná buď o podvod, nebo velmi nevýhodnou nabídku. Pomocí jakých dalších metod to na vás mohou energošmejdi zkoušet a jak se bránit? To se dozvíte v tomto článku:

Obchodník chce uzavřít dohodu...

Klamavé praktiky šmejdů: Nová deklarace má situaci zlepšit, na co je ale třeba dát si stále pozor?

 

(red)

reklama

www.porovnej24.cz

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!