Utrácet, bavit se a hrát. I na tom se dá vydělat

Kdo si hraje, nezlobí. Tímto známým pořekadlem by se dal charakterizovat přístup mnoha mladých lidí k počítačovým hrám. Jakkoliv negativně nahlížíme na velké množství času, které nastupující generace tráví hraním počítačových her, stojí tento trend za pozornost z hlediska investiční příležitosti...
Počítačové hry mohou být dobrou investiční příležitostí
Počítačové hry mohou být dobrou investiční příležitostí
Komerční banka

reklama

Je to právě segment výrobců počítačových her, který patří mezi nejrychleji rostoucí odvětví ekonomiky. Není proto divu, že firmy zabývající se vývojem počítačových her se stále více dostávají i do hledáčku portfolio manažerů řady podílových fondů.

Hraj a vydělávej

Hraní počítačových her už dávno není jen domácí zábavou, ale stalo se velmi výnosným byznysem. Ti nejlepší profesionální hráči si mohou vydělat stovky tisíc dolarů měsíčně a stávají se celebritami. To přitahuje další pozornost a přispívá k rostoucí oblibě celého odvětví. Ročně se jím protočí miliardy dolarů, přičemž tržby meziročně narůstají o další desítky procent. To se přirozeně odráží na výkonnosti akcií firem z tohoto sektoru, které pak hravě překonávají celý trh.

Nebývalý vzestup tržeb firem z herního průmyslu a jejich slibnou perspektivu lze považovat za další výrazný trend, na který logicky reagují mnohé podílové fondy. Jedním z nich je kupříkladu i Amundi Fund CPR Global Lifestyles. Fond patří do kategorie tzv. tematického investování, do jehož portfolia se vybírají společnosti z oblasti ekonomiky životního stylu, které zaznamenávají dynamický růst svých tržeb. Jde o firmy z celkem osmi oblastí, kterými jsou automobily, správa majetku, turismus, volný čas, wellness, luxusní zboží a služby, sport a oblečení, v neposlední řadě i digitální technologie. Právě tam patří perspektivní sektor herního průmyslu.

Strategie fondu je prostá – spotřebitelské výdaje lidí se globálně zvyšují. Lidé si chtějí více užívat, více utrácet, více hrát na počítačích a i ve virtuálním světě více utrácet. Celé odvětví herního průmyslu se rozvíjí tak rychle, že ho lidé sotva stíhají sledovat. Aktuálně jsou nejvíce v kurzu hry, kterých je možné si užívat nejen v rámci herních konzolí, ale i na mobilních telefonech.

Celému hernímu průmyslu v současné době vládnou tzv. free 2 play mobilní hry, které celosvětově vydělaly už neuvěřitelných 60 miliard dolarů. V Asii jim dokonce patří 80 procent z celkového trhu s videohrami. Počítačový herní průmysl tak dnes již patří mezi uznávaná odvětví ekonomiky, navíc s obrovským růstovým potenciálem. Za odvětví uprostřed renesance jej označili například i analytici investiční banky Goldman Sachs. Hraní počítačových her se stává životním stylem mnoha lidí. Je vám tento způsob trávení volného času přeci jen proti srsti? Bohužel s tím nic neuděláte, ale můžete na tom alespoň zkusit vydělat. Stačí jen své peníze vložit do vhodného podílového fondu, který profituje ze spotřebitelského chování „počítačové generace“.

Čtěte: Důležité upozornění 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama

www.porovnej24.cz
Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama