Frankovka k snídaní aneb Jak si připravit vinné želé

Vinné hrozny zpestří jídelníček i v podobě želé, které si namažete na chleba, doplníte k sýrům nebo ho vyzkoušíte i k masu. Chuť se bude lišit podle odrůdy hroznů, ale i podle ingrediencí, které použijete.
Vinné želé je dobrota
Vinné želé je dobrota
FTV Prima

Savignon, moravský muškát, svatovavřinecké – odrůd hroznů je řada, stejně tak pestrý může být váš "želé-sklípek". Pokud si vyrábíte víno, není pro vás problém mít vinný mošt, ze kterého si vyrobíte vinné želé (můžete se setkat i s názvem hroznové želé). Ale i pokud nejste vinaři, nezoufejte, stačí si koupit hrozny v obchodě, všechny odrůdy jsou vhodné. Vinný mošt získáte tak, že buďto hrozny proženete odšťavňovačem, anebo je vymačkáte.

Želé si zachová svěží ovocnou chuť po hroznech, protože je bez alkoholu, pokud byste si zkusili želé vyrobit z vína, bude to také možné, ale bude aromatičtější a nebude tolik cítit ovocná chuť. Můžete zkusit i experimentovat a do želé přidat další ingredience, jako je třeba máta, levandule, šalvěj.

Využití vinného želé

Zkuste si vinné želé jen tak namazat na chleba nebo lívance. Výborné je k sýrům, červené želé můžete použít místo brusinkové marmelády ke svíčkové. Celý recept najdete zde na videu:

Hroznové želé
Hroznové želé

Rada je z pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

Všechny díly RECEPTÁŘE najdete na PrimaPLAY.
ZDE najdete vše o pořadu VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoide)

Které rostlině se říká citroník severu? Pěstujte ji a zapomeňte na citrusy

Na nachlazení čaj s trochou octa

Jablečný ocet dokáže štěpit tuky i zvýšit imunitu. Je to hotový elixír mládí

Kysané zelí

Dobrali jste antibiotika? Tak se doléčte kysaným zelím

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama