V Receptáři prima nápadů navštívíme tematické zahrady v Lednici

Vaše chvíle pohody v nedělní poledne! S užitečnými radami a praktickými nápady přichází do vašich domácností pravidelně každý týden oblíbený hobby magazín RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ s Oldřichem Navrátilem.
Tematická zahrada vznikla při Zahradnické fakultě MENDELU
Tematická zahrada vznikla při Zahradnické fakultě MENDELU
archiv FTV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejprve navštívíme tematické zahrady v Lednici, které vznikly při Zahradnické fakultě MENDELU a jež jsou koncipovány jako samostatné funkční, prostorové a kompoziční celky prezentující výsledky experimentální, výzkumné a umělecké činnosti odborných ústavů fakulty. Podíváme se ale také do bylinkové zahrady ve Valticích. V rubrice Prima NÁPADY si vyrobíme ze starých gramofonových desek originální kabelku. Pomalu se začneme připravovat na halloweenské oslavy a vyčarujeme „ducháčkovic“ rodinku. K tomu si vystačíme takřka jen s vyřazenými záclonami a trochou tekutého škrobu.

Na výrobu kabelky můžete použít i staré gramofonové desky
Autor: archiv FTV Prima Na výrobu kabelky můžete použít i staré gramofonové desky

Poradíme s úpravou vody v domácnosti a v rubrice Naše zvířata představíme možnosti chovu jeseterů v zahradním jezírku. Podzimu kralují dýně – dokážete je ale rozlišit? My se každopádně díky zahradnici Věře Mazalové seznámíme s jejich nejčastějšími odrůdami. Chybět nebude ani tradiční Listárna Václava Větvičky.

Podzimu jednoznačně vládnou dýně, poznáte jednotlivé odrůdy?
Autor: archiv FTV Prima Podzimu jednoznačně vládnou dýně, poznáte jednotlivé odrůdy?

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je oblíbený magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře a všechny, kdo chtějí pěkně a pohodlně bydlet nebo příjemně relaxovat. Pořadem plným nejen sezonních rad a tipů provádí Oldřich Navrátil se svými hosty.

Sledujte v neděli 13. října 2019 v 11.55 na Primě!

Reklama
Reklama