Kvůli levnějším energiím lidé zkoušejí předstírat i zrušení smlouvy. Má to smysl?

Vyplatí se pohrozit odchodem, i když nechcete odejít?
Energie něco stojí...
Energie něco stojí...
thinkstock.com

reklama

 

Už se vám to možná stalo. Zrušili jste účet v bance nebo se rozhodli přejít k jinému mobilnímu operátorovi. A za pár dnů přijde nabídka se slevou na produkt, který chcete zrušit. Konkurence je velká. A tak se většina společností snaží zákazníka udržet "zuby nehty" a nabízejí slevy či jiné výhody. Také dodavatelé elektřiny nebo plynu v tomto případě často přicházejí s lepšími podmínkami. Aby si zákazníka udrželi, poskytují většinou slevu, takzvanou retenční nabídku.

Nabídka v praxi

Například pan Jiří nebyl spokojen s cenou, kterou platil za energii. Využil Prima Rádce, aby si našel nejvýhodnějšího dodavatele pro jeho kraj. Po 14 dnech od vyřízení se panu Jiřímu ozval jeho stále ještě současný dodavatel s výhodnou nabídkou. Pan Jiří ale nabídku nevyužil. Rozčílil ho fakt, že nabízená nižší cena byla spojena s několikaletým závazkem.

Minimálně 3000 korun ročně můžete ušetřit za plyn a 2000 korun za elektřinu. Srovnejte si nabídky dodavatelů energií ve vašem kraji.Hra o výhody?

Někteří klienti, kteří chtějí realizovat přechod k jinému dodavateli energie, se nakonec nechají retenční nabídkou od stávajícího dodavatele zlákat. A existuje i skupina klientů, kteří záměr odchodu od svého dodavatele pouze předstírají. A to právě proto, aby domnělou výhodnou nabídku získali. Až pozdě si ale uvědomí, že se nechali uvázat na několik dalších let, a že nová nabídka současného dodavatele není tak výhodná, jak se zprvu zdálo. A přejít jinam už kvůli závazku nelze.

Na nabídky "kývněte" vždy s rozmyslem

Také se vám stalo, že vás neustále současný dodavatel oslovuje s nabídkou fixní ceny a tím spojeným závazkem na několik let?

Buďte opatrní a určitě si ověřte, jestli je nabídka opravdu výhodná. Úplnou informaci získáte porovnáním  dostupných nabídek na trhu. Existuje mnoho dodavatelů, kteří jsou stabilní, a přesto mají výrazně levnější ceny než majoritní dodavatelé. Nejlepší a nejbezpečnější v tomto případě je uzavřít smlouvu s dodavatelem energií na dobu neurčitou. Poté můžete kdykoli odejít opět k jinému dodavateli s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Doporučujeme také:

Podomní prodejce

Místo kontroly plynoměru změna dodavatele. Jak ještě umějí klamat podomní prodejci?

Letos v zimě jsme tolik topit nemuseli...

Tisíce korun doma díky teplé zimě. A můžete ušetřit ještě víc!

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!