CO VÁS ZAJÍMÁ... Prodávám auto a už mám i nové. Stačí jedno povinné ručení?

Stačí jedno povinné ručení, když máte dvě auta, ale s druhým už nejezdíte a chcete ho prodat? A jak netratit na bonusech vám poradí odborník Prima Rádce Zbyněk Laisek...
Povinné ručení - Poradna
Povinné ručení - Poradna
thinkstock.com

reklama

 

Finanční poradny: HYPOTÉKA, POJIŠTĚNÍ, ENERGIE, PŮJČKA, MOBILNÍ TARIFY, PENZE... Máte dotaz z jakékoliv finanční oblasti? Chcete ušetřit? Chcete vědět, jak efektivně nastavit smlouvu nebo najít výhodnější finanční produkt? Kontaktovat naše odborníky můžete zde.

Dotaz: Rozhodl jsem se koupit nové auto a prodat staré. To nové už mám, původní auto se mi ale ještě prodat nepodařilo. Nejezdím s ním. Zajímalo by mě, jestli mi v tuhle chvíli stačí jedno povinné ručení?

Odpověď: Ne, každý automobil musí mít vlastní povinné ručení. Musíte si sjednat druhé povinné ručení. Bonusy se na něj převedou až po ukončení první smlouvy, to znamená ve chvíli, kdy původní auto prodáte. Abyste tratili na bonusech co nejméně, zvolte u nové smlouvy například čtvrtletní formu placení. Do první splátky se vám bonusy nezapočítají, do další (bude-li už staré auto prodané a povinné ručení vypovězené) ano.

>>> Jak si udělat nezávisle přehled na trhu? Pro rychlou orientaci doporučujeme srovnat nabídky jednotlivých pojišťoven v online kalkulačce povinného ručení.
>>> Máme pro vás i nezávislé srovnání nabídek havarijního pojištění. Podívejte se, jaké jsou nabídky na trhu a porovnejte s vaší stávající pojistkou. Srovnání havarijního pojištění online
>>> Potřebujete-li individuálně vyhodnotit vaši konkrétní situaci, můžete kontaktovat finanční odborníky Prima Rádce v naší online poradně, kteří vám zdarma poradí a pomůžou najít nejvýhodnější hypotéku.

 

Zbyněk Laisek - odborník Prima Rádce Foto:

PhDr. Zbyněk Laisek,  M. B. A. Působil mnoho let na poradenských a řídicích funkcích v oblasti finančnictví a energetického trhu v Čechách i v zemích střední a východní Evropy. Několik let se zabývá provozováním nabídek energetických firem na trhu v ČR včetně zajištění zasmluvnění a přechodu klientů k novému dodavateli. Po odoborné stránce se podílí na provozu srovnávače www.prima-RADCE.cz, který srovnává necelou stovku subjektů na trhu v ČR. Zbyněk Laisek má magisterský titul v oboru sociologie a doktorát v oboru ekonomie z Univerzity Karlovy v Praze. Studoval Executive MBA program na Universitě v Pittsburghu a Business Administration ve škole McCombs of Business, University of Texas.

 

DOPORUČUJEME:

Povinné platby za provoz auta se vyplatí po letech porovnat

Povinné ručení se vyplatí porovnat, můžete ušetřit tisíce. Tady je DŮKAZ

Jak efektivně nastavit povinné ručení i havarijní pojištění? To se dozvíte v následujících článcích:

Jak správně nastavit havarijní pojištění?

Jak efektivně nastavit havarijní pojištění? Tady je NÁVOD!

 

NENECHTE SI UJÍT: Pro všechny řidiče...

Ceny za povinné ručení rostou Foto:

SPECIÁL Prima Rádce

– vše o pojistkách na auto, správné nastavení smlouvy, úspory

– hraný on-line seriál (vážně i s nadsázkou)

– tipy a rady na cestu...

 

 

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!