Důvod krácení pojistek po nehodě? Někdy i sjeté pneumatiky

Stovkám řidičům ročně se nevyplatí zanedbat stav svého vozu. Pokud se při případné nehodě zjistí, že byly například sjeté pneumatiky, omezený výhled řidiče či porouchaný světlomet, pojištovna může krátit pojistné plnění. Většinou tak o deset až dvacet procent, řádově to dělá i desítky tisíc korun.
Pneumatiky
Pneumatiky
thinkstock.com

reklama

 

Stačí i jen drobná závada a škody mohou být zbytečně mnohem vyšší. Tvrdí to pojišťovny. Na druhou stranu se logicky snaží vyplatit jen to, k čemu se zavázaly ve smlouvě. Každá pojistná smlouva včetně těch o povinném ručení či havarijním pojištění obsahuje výluky, kdy pojišťovna po vás může požadovat zaplatit část či dokonce celou škodu. Jednou z těchto podmínek je technický stav vozu.

Musí se vše prokázat...

Při každé nehodě se tak detektivové pojišťoven mimo jiné snaží zjistit, jestli má auto platnou technickou kontrolu a zda je aktuálně v adekvátním stavu. Pokud ne, pojistné plnění bývá často zkráceno. Ve stovkách případů. Souvislost závady se vzniklou škodou ale pojišťovna musí prokázat. Pokud s rozhodnutím o krácení nesouhlasíte a jste si jisti, že je neoprávněné, můžete se obrátit na odborníky a s pojišťovnou začít jednat.

 

Prima Rádce - logo 2 Foto:

Potřebujete poradit, jak se pojistit či jak jednat s pojišťovnou? Nabízíme vám BEZPLATNOU osobní, telefonickou či mailovou KONZULTACI s našimi experty.

Poradíme vám, jaké řešení bude ve vaší situaci nejlepší. Pište na info@prima-radce.cz nebo v kontaktním formuláři vyplňte kontakt na vás, naši odborníci se vám v co nejbližším možném termínu ozvou.

 

Výběr situací, kdy řidičům hrozí krácení pojistky

Reportáž - krácení pojistek

Ještě nemáte zimní obutí? Tohle vám hrozí... REPORTÁŽ

Žabky a řízení auta...

REPORTÁŽ: Nevhodnou obuví řidiči dost riskují. Hrozí i problémy s pojišťovnou

Léky za volantem mohou být nebezpečné

Léky za volantem: Kromě nehody hrozí i milionové úhrady

 

Tisíce případů ročně

Případů, kdy pojišťovny odmítnou vyplatit řidičům část či celou škodu, jsou tisíce ročně. Často se ale jedná i o neoprávněné jednání ze strany pojišťoven, kdy nezaplatí například celkovou částku za opravu nabouraného auta v servisu. Více v následujícím článku...

 

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama