Hyeny na silnicích? Dejte si pozor na lovce nehod!

Rychlostí blesku se objevují u dopravních nehod. Pomůžou, ale rozhodně ne (jen) pro vaše dobro. Tady jde o velký byznys.
Auta po dopravní nehodě
Auta po dopravní nehodě
thinkstock.com

reklama

 

Po autonehodě není jednoduché zvládnout šok, trauma a řešit nepříjemnou situaci, která nastala. Zvlášť, když jsou účastníci nehody zranění. V danou chvíli člověk rád využije cizí pomoci. Ale co když nabídnutá pomoc není myšlena jako pomoc, ale jako záminka, jak z účastníků nehody vytáhnout peníze? Řeč je o lovcích nehod neboli crash hunterech, kteří se k nehodě dostanou až neuvěřitelně brzy a kolem místa nehody krouží jako supi nad zraněnou zvěří.

"Napálili mě ve chvíli, kdy jsem ošetřoval zraněnou manželku."

Crash hunteři se u nehody objevují často dříve než policie. Kde informace o nehodě zjistí, asi můžeme jen spekulovat. Je možné, že informace dostávají přímo od policistů. To se ale zatím nepodařilo prokázat. Vystresované řidiče se pak snaží nachytat na předraženou smlouvu o zapůjčení náhradního auta, případně nabídnout odtah do neoficiálního servisu (samozřejmě za provizi), kde je pak oprava ale tím pádem mnohonásobně dražší.

Pojištění "šité na míru" vašemu autu. Najděte si tu nejlevnější nabídku on-line. Nabízíme slevy až 25 % z běžných cen. 

Velká část účastníků nehody podlehne, protože jsou v šoku. Až za několik dnů či týdnů se jim ve schránce objeví faktura na desítky tisíc korun. „Manželka měla slabší krvácivé zranění, které jsem musel ošetřit. Neměl jsem čas číst dokument, který jsem podepisoval. Po týdnu jsem se divil, kolik mi přišlo k zaplacení za odtah,“ říká Petr P. a dodává: „Později jsem zjistil, že v mém pojištění, které si platím, byl odtah auta zdarma.“

Neodborná oprava

A nejenom, že je odtah či oprava drahá, ale bylo zjištěno, že opravy v neoficiálních servisech jsou prováděny neodborně. Navíc díly, které byly vydávány za nové a originální, často pocházejí z vrakoviště. Po takto provedené „opravě“ je jízda autem nebezpečná, protože se může kdykoli znovu porouchat a zavinit další dopravní nehodu. Vadné díly mohou přitom způsobit poruchu i na dalších částech vozu, které byly předtím v pořádku.

Co dělat, když vás osloví lovec nehod?

Pokud vás osloví asistenční služba, která jela "čirou náhodu" kolem a nikdo ji nevolal, nic nepodepisujte. Žádné smlouvy ani plné moci. Nedejte na tvrzení, že všechny služby jsou zdarma. Později by vás to mohlo vyjít draho.

Pokud máte sjednané povinné ručení nebo havarijní pojištění, zavolejte na oficiální linku vašeho pojištění, kde vám poradí, co dělat. Oficiální servis vám pošle odtahovou službu a celou situaci pomůže vyřešit. Telefonní číslo na linku vaší pojišťovny najdete vždy v zelené kartě.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Fatální následky nehody

Život v sázce za volantem: Stačí vteřina! Víte, co dělat při autonehodě? VIDEO

Nehoda se může stát kdykoliv...

Neplaťte zbytečně vysoké havarijní pojištění na auto! Aktualizujte smlouvu

Přes deset tisíc aut ročně u nás ukradnou zloději.

Je pryč! Každých 50 minut zloději ukradnou auto! Co dělat, když se to stane právě vám?

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!