SERIÁL o financích (5. díl): RPSN a spol. aneb Na co se zaměřit při hledání úvěru

Další díl seriálu o financích... Jak vybrat půjčku, abyste "neprodělali kalhoty".
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima Rádce (5)

reklama

Dnes pokračujeme tam, kde minulý díl skončil. Marta s Karlem potřebují koupit auto. Už vědí, že ač je jednoduché si půjčit i na dražší, je to velmi nebezpečné z hlediska následného financování.

V jejich případě platí, že když už auto, tak rozhodně za nižší cenu, než je 200 či 300 tisíc korun. Záleží na tom, kolik mají naspořeno a kolik si mohou dovolit utratit (rodinné úspory jsou v tomto případě 100 tisíc korun). Neseženou-li takové auto, na které mají, aniž by si brali úvěr (cca v hodnotě 70 tisíc korun), zbytek si mohou půjčit. Ale musí jim zůstat finanční rezerva.

Takže dohodnuto. A Marta hned s jistotou sahá po telefonu a chce volat do autobazaru, kde jim kromě auta slíbili i jakoukoliv částku na jeho pořízení půjčit. A prima Rádce se zděšením v očích Martě bere telefon od ucha... Podívejte se, jak příběh pokračuje dál. :-)

 

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku?

BONUS: 5 věcí, které byste měli udělat, chcete-li vybrat výhodnou půjčku s nejmenším rizikem

 

Na předcházející díl se můžete podívat tady:

Seriál o financích - 4. díl - titulní fotka

SERIÁL o financích (4. díl): Půjčka na auto

 

Máme za sebou už celou sérii o platebních kartách. Všechny tři díly, kde se s debetní i kreditní kartou učí mladý pár zacházet, najdete v tomto SPECIÁLU.

 

Je pro vás náš seriál o financích přínosný? Líbí se vám nebo mu máte co vytknout? Napište nám na Facebook. Děkujeme za každý názor.

 

Mohlo by vás ještě zajímat:

Spolu všechno zvládneme...

Když není dost peněz na svatbu: Půjčit si, či nepůjčit?

Někdy dluhy mohou přerůst přes hlavu...

REPORTÁŽ: Nabídka, která vás může dostat do pasti! Nehorázně drahá půjčka!

Dluhy, dluhy, dluhy...

REPORTÁŽ: Až sto tisíc exekucí je vedeno neoprávněně!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama