Od 96 hodin ke Komandu: 6 nejnapínavějších filmových únosů

Nechte se unést našim výběrem těch nejparádnějších.
nej unosy
nej unosy
20th Century Fox/20th Century Fox/Paramount Pictures

reklama

Máte rádi napětí? Máte ho mít. Příběhy o únosech totiž platí za osvědčený recept thrillerů. Hned v pátek večer od 21.40 na Primě si můžete užít 96 hodin, únos podle scénáře Luca Bessona a Roberta Marka Kamena. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

96 hodin - upoutávka

1. 96 hodin

Zatoulaná dcerka se stane obětí albánských únosců, ti se ale pro tentokrát škaredě přepočítali! Její papínek je totiž veterán tajných služeb s tváří Liama Neesona – rychle proto sedne na letadlo mířící do Města světel, zruší spoustu aut a jednu budovu (anebo to byl přívěs?) a zachrání ji, než bys řekl švec! Tak hodně štěstí!

96 hodin
Autor: 20th Century Fox 96 hodin

2. 48 hodin v Paříži

To kardiolog Harrison Ford v thrilleru 48 hodin v Paříži to měl nápadně těžší. Jeho omylem unesená manželka se totiž neprovdala za profesionálního hrdlořeza – alespoň ne v původním smyslu toho výrazu – Ford však přesvědčivě zahrál i mimózního doktůrka postaveného před nelehký úkol.

warner bros
Autor: Warner Bros. warner bros

3. Pot a krev

Když ve filmu dojde na únos, většinou ho sledujeme z pohledu zachránce. I příběh z opačné strany barikády, tedy za únosce, má však leccos do sebe! Michael Bay si před třemi lety dal pauzu od mluvících megarobotů a natočil právě příběh inspirovaný skutečným únosem boháče, který provedla parta posilujících nemehel. A stal se z toho jeho nejlepší film za hodně dlouhou dobu!

paingain paramount pictures
Autor: Paramount Pictures paingain paramount pictures

4. Fargo

V coenovském Fargu se pak oba nápady spojily dohromady. Zatímco část postav řeší hledání zmizelé manželky, zároveň můžeme sledovat i její neschopné únosce. Výsledkem je tragická moralitka, ze které pálí u srdce i bránice. Původně ne-úplně-zlý plán na falešný únos manželky jejím manželem se totiž nakonec zcela vymkne z kloubů a zničí život celé baterii postav. Prostě zábava pro celou rodinu!

Fargo
Autor: Gramercy Pictures Fargo

5. Gone, Baby, Gone

Nejvíce však naše centrum napětí polechtal režijní debut Bena „Batmana“ Afflecka, který se zabýval zmizením malé holčičky. Případu se ujme drsný soukromý detektiv a postupně rozkrývá komplikované pozadí její rodiny, na jejímž konci je všecko úplně jinak, než jak se zdálo být na počátku. Složité morální otázky i brutálně napínavá dvojice akčních scén dělá z Gone, Baby, Gone jeden z nejlepších filmů svého žánru.

gone baby
Autor: Miramax Films gone baby

6. Komando

Nemlich identickou story – tentokrát však jen s chabými 11 hodinami na záchranu – mělo i Arnoldovo komando. Ruku ale na srdce, spíše než o drama kolem únosu tu šlo o akci. Ve filmové hantýrce se tomu říká „excuse plot“ neboli příběh, který je jen výmluvou pro akční rotyku. Ne však, že bychom si stěžovali!

20th century fox
Autor: 20th Century Fox 20th century fox

Ještě více akčních a napínavých bijáků najdete kdykoliv on-line v archivu iPrima.cz

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!