Vražda na úrovni aneb Sherlock vs. Jack Rozparovač

Lépe by Sherlocka nezahrál ani Sherlock sám! Vynikající výkony obou představitelů hlavní detektivní dvojice spolu s dokonale vystiženou atmosférou ponuré chudinské čtvrti Londýna – to jsou hlavní důvody, proč si tenhle příběh o Jacku Rozparovači nenechte ujít. V neděli ve 23.20 na Primě.
Vražda na úrovni
Vražda na úrovni

reklama

Ač jsou hlavními protagonisty snímku věhlasný Sherlock Holmes a jeho věrný přítel doktor Watson, příběh samotný do knižního portfolia jejich duchovního otce nepatří. Zápletku tohoto snímku si jeho autoři nevypůjčili od Sira Arthura Conana Doyla, nýbrž od pánů Johna Lloyda a Elvyna Jonese, konkrétně z jejich scénáře k televiznímu dokumentu Případ Rozparovač.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vražda na úrovni - upoutávka

Ano, nejslavnější duo detektivů si tentokrát bude muset poradit s pěti brutálními vraždami, ke kterým došlo v průběhu jen několika týdnů na sklonku roku 1888 v chudinské čtvrti Londýna. Všechny oběti mysteriózního vraha Jacka Rozparovače byly prostitutky a všechny byly po smrti nehezky zohavené. Obvyklý postup vyšetřování nepřinášel žádné výsledky, a zatímco další a další oběti přibývaly, policie nerozhodně přešlapovala na místě. Nebylo proto divu, že začala pracovat lidová fantazie a ze zabijáka udělala kult vraždícího maniaka.

I když oficiálně nebyla identita vraha nikdy vypátrána, Sherlock Holmes (Christopher Plummer) a jeho přítel, doktor Watson (James Mason), ji ve snímku samozřejmě odhalí.

Režisérovi Bobu Clarkovi patří uznání nejen za skvělý výběr hlavních hereckých postav, ale také za mistrovské zachycení atmosféry londýnského slumu konce devatenáctého století: Potemnělé křivolaké uličky, všeobjímající strach a mizérie života levných žen… to všechno vás vtáhne do děje a už nepustí.   

Vražda na úrovni
Vražda na úrovni

Možná jste nevěděli, že…

  • Jeden z nejznámějších případů kriminalistiky, případ Jacka Rozparovače, zůstává do dneška zahalen rouškou tajemství. Identita zabijáka, pro kterého se vžila tato přezdívka, nebyla nikdy odhalena. Jméno Jacka Rozparovače bylo poprvé použito v dopise, který měl domnělý vrah sám poslat médiím, ale pozdější zkoumání odhalilo, že se s největší pravděpodobností jednalo o podvod a dopis zřejmě napsal někdo z novinářů, aby přiživil zájem veřejnosti a zvýšil prodej svého média. Do dneška existují stovky hypotéz o identitě vraha prostitutek z Londýna. Společným jmenovatel několika z nich je tvrzení, že policie sice nitky vedoucí k zabijákovi rozpletla, ale protože se jednalo o citlivou záležitost a o osobu vysokého postavení, výsledky policejního pátrání nebyly nikdy zveřejněny.
  • Těšte se na epizodní, ale nesmírně zábavnou roli Donalda Sutherlanda, který tu ztvárnil výstředního jasnovidce Leese.
Nejlepší krimiseriály online v archivu iPrima.cz

Nejlepší krimiseriály on-line v archivu iPrima.cz. Viděli jste celou desítku?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama