Show Jana Krause: milující se bratři, rady pro plesovou sezonu a zakletá herečka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí všestranní umělci Jiří a Ondřej Suchý, tanečník Petr Čadek a herečka Lucie Brychtová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 1. března ve 21.35 na Primě.
Všestranní umělci Jiří a Ondřej Suchý v SJK

reklama

Prvními hosty, kteří dnes večer přijali pozvání Jana Krause, jsou fenomenální a snad všemi múzami políbení umělci Jiří a Ondřej Suchých. Oba bratři mají kromě velkého nadání společné také to, že neustále a velmi pilně pracují. „Zatímco on by nedokázal žít uprostřed kokořínských lesů, tak já bych nedokázal žít a pracovat v koloběhu divadla Semafor. Shodli jsme se, že kdybychom si to prohodili, tak bychom zešíleli. On za tři dny a já možná ještě dřív,“ říká mladší Ondřej o svém o čtrnáct let starším bratrovi Jiřím, který zavzpomíná, jak v dobách, kdy se již zájmy a tužby jeho vrstevníků upínaly jiným směrem, on se musel vláčet s kočárkem. „Ale zase počítám s tím, že mi to začne brzy oplácet,“ dodává sarkasticky čerstvý pětaosmdesátník a autor neuvěřitelných takřka čtrnácti set písňových textů. „Když mi to jde, tak mám někdy písničku hotovou za dvě hodiny,“ prozrazuje Jiří a přidává historku o tom, jak jednou slíbil písničku kolegyni Jitce Molavcové, kterou napsal o přestávkách během představení. „To je můj rekord, to je do Guinnesse.“

Show Jana Krause 1.3.2017 - Obrázek 4
Autor: Adam Kraus Show Jana Krause 1.3.2017 - Obrázek 4

 

Dalším hostem je Petr Čadek, profesionální tanečník, choreograf a lektor. „Každý má trochu jiný stimul toho, proč se chce naučit tančit,“ říká na úvod ze své zkušenosti soukromého učitele tance, „někdo chce oslnit, někdo má rád jen pohyb a chce si tančit doma.“ Podle slov moderátora Jana Krause je tanec důležitým komunikačním prostředkem, díky němuž se host protančil až do manželství s herečkou Jitkou Čvančarovou. Vystupoval totiž v několika televizních tanečních soutěžích po boku slavných a půvabných celebrit, např. Tatiany Vilhelmové, Andrey Verešové či Kateřiny Cajthamlové. „Moje žena tančila celkem dobře a tanec má ráda, což je důležitý,“ zavzpomíná tanečník, kterého hodlá Jan Kraus využít a vyzpovídat jako rychlopřípravku na plesovou sezonu. „Na plese jednoznačně nejvíc zaujmete tancem a důležité je také to, že chlap vede,“ udílí rady Petr Čadek.

Tanečník Petr Čadek v SJK
Tanečník Petr Čadek v SJK

Posledním hostem dnešního večera je zpěvačka a herečka Lucie Brychtová. „Do svých pětatřiceti jsem byla muž,“ říká herečka původem z Brna. „V Brně jsem vystudovala konzervatoř, poté jsem dělala Janáčkovu akademii, muzikálové herectví a po škole jsem nastoupila na pět let do pardubického divadla. Když se otevřela hudební scéna v Městském divadle v Brně, udělala jsem konkurz do muzikálového souboru a působila tam,“ vypráví Lucie, která nyní hraje ve hře Jsem žena, kterou podle svého vlastního příběhu sama napsala. „Šla jsem s kůží na trh,“ komentuje téma hry autorka, která si podle svých slov od dětství uvědomovala, že není tím, kým byla. „Začalo to už ve školce, kde jsem si chtěla hrát s panenkami, a pak v době dospívání se mi začali líbit kluci. Moje kamarádky se zamilovávali do kluků a já jsem taky chtěla, ale zároveň jsem si uvědomila, že to tak úplně nejde. Když mi bylo šestnáct, zašla jsem v Brně na sexuologii, protože jsem chtěla mít jasno. Tam mě vyhodnotili jako naprosto vyhraněného gaye a bylo.

Herečka Lucie Brychtová v SJK
Herečka Lucie Brychtová v SJK

Jaká byla její cesta ke změně pohlaví, co všechno tomu předcházelo a jak dlouho to trvalo? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

reklama

reklama