Celá pohádka Když draka bolí hlava právě k přehrání online. Užijte si Karla Gotta v jeho poslední filmové roli!

V neděli 1. prosince 2019 měla na Primě televizní premiéru pohádka Když draka bolí hlava! U diváků sklidila milionový zájem! Kdo jste ji nestihl sledovat v televizi, můžete si ji nyní celou přehrát online v archivu iPrima.cz
Karel Gott, Když draka bolí hlava 1
Karel Gott, Když draka bolí hlava 1
Lenka Hatašová

Karel Gott v poslední filmové roli, Kateřina Brožová, Mirek Šimůnek, Ján Koleník, Zuzana Mauréry, Karel Gott, Zuzana Žáková, Jakub Jablonský a Osmany Laffita. Nová československá pohádka Když draka bolí hlava se slavnými jmény jen hemží.

Celou pohádku Když draka bolí hlava pro vás nyní máme k přehrání online. Užijte si nejen milovaného Karla Gotta v roli krále a kováře, ale i celý advent: 

Vloni v červnu padla symbolicky poslední klapka k nové československé pohádce Když draka bolí hlava. A už 1. adventní neděli jste ji mohli vidět v její televizní premiéře na Primě!

Celé natáčení trvalo 25 natáčecích dnů a všichni zúčastnění od pana režiséra přes herce až po jednotlivé technické složky, jakými byli kameramani, osvětlovači, zvukaři, asistenti režie, kostyméři, architekti, produkce, loutkoherci a další a další, odvedli obrovský kus práce. Jsem rád, že máme hotové hrané scény v termínu, který jsme si stanovili. A dokonce i počasí přes malé nedostatky vyšlo, tak jak jsme si přáli,“ říká producent Petr Šiška. Celý štáb a atmosféra na place byla nezapomenutelná tím spíš, že se jednalo o pohádku.

Zkraťte si čekání na nedělní pohádku s naším bohatým pohádkovým obsahem online na iPrima.cz:

Mirek Šimůnek nám ke své roli a přítomnosti na place sdělil: „Jsem moc rád, že jsem se projektu mohl zúčastnit. Hraji českého krále Tadeáše po boku Kateřiny Brožové. Musím říct, že zámecké prostory byly nádherné, kostýmy vypadaly opravdu výborně a celá výprava byla skvělá po všech stránkách. Natáčení jsem si užil, a co mě opravdu překvapilo, byl počet korunek, které byly připraveny pro členy královských rodů. Celkem jich bylo tuším 6 a já se přiznám, že jsem ještě tolik korunek na jednom místě neviděl. Fungovalo nám i lidské zázemí na place, které bylo opravdu velmi přátelské.

Fotky z pohádky Když draka bolí hlava  7
Autor: Lenka Hatašová Fotky z pohádky Když draka bolí hlava 7

Dušan Rapoš, režisér pohádkového příběhu a také spoluautor předlohy stejnojmenné knihy, nám řekl: „23krát jsem poděkoval mému skvělému štábu za poctivou práci a jeho srdce i talent, který do pohádky spontánně vložili, a uzavřel filmovací den Blivajzovým sloganem ´Bum a konec!´ Ten poslední, dvacátý čtvrtý den jsem už jen děkoval, neboť filmovací den uzavřel po poslední klapce samotný Blivajz alias Miro Noga. Takže, film je díky lidem kolem mě natočen a vzhledem k jeho náročnosti za rekordních 24 dnů a teď vzhůru do neméně náročné postprodukce, kdy musíme vzájemně sladit do jednotného tvaru živé herectví, loutky, spoustu triků a 3D animované draky a jiné pohádkové ´potvůrky´. Ale, a to je hodně důležité, baví nás to a za nás všechny si moc přeji, aby to stejně bavilo i děti, jejich rodiče, babičky a dědečky v kině.“  

Nabité herecké obsazení i Karel  Gott

Vskutku nabité herecké obsazení pak slibuje hodnotný zážitek nejen pro děti v kategorii 6 plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti.

V zásadních rolích pohádky se objeví již zmiňovaní Karel Gott (kovář), Kamila Magálová (panímáma), Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Mauréry a Kateřina Brožová (královny), Miro Noga (lidský skřet Blivajz), Osmany Laffita (komorník), nové mladé tváře Zuzana Žáková (princezna Adélka) a Jakub Jablonský (princ Janko).

Karel Gott v roli kováře v pohádce Když draka bolí hlava.

VIDEO: Karel Gott s dcerou Charlottkou zpívají píseň k pohádce Když draka bolí hlava

Víte o pohádce Když draka bolí hlava, že...

  • Filmaři navštívili v průběhu natáčení několik natáčecích lokací: Budatínský zámek v Žilině, Hrčavu, Dolní Lomnou, prales Mionši, Hrádek, Třinec, karvinský zámek a další.
  • Celkový počet natáčecích dnů byl 25. Bylo vyrobeno 120 originálních kostýmů. Natáčení se zúčastnilo cca 600 komparzistů. V pohádce uvidíme i zvířátka, např. divočáky, daňky, koně, klokana atd.
  • Jednu z hlavních rolí ztvárnil v pohádce také Karel Gott, který navíc pro pohádku nazpíval titulní píseň se svou dcerkou Charlottkou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba) a Petra Šišky (text).
  • Odborná porota mezinárodního filmového festivalu Kinoduel 2019 v běloruském Minsku udělila Karlu Gottovi za jeho roli v pohádce cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

  • Pro Karla Gotta šlo o jeho poslední filmovou roli vůbec.

  • Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašo Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem či Martinem Harichem.
  • Významnou roli v pohádce hrají i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava draka) a Libora Boučka (česká hlava draka) slibují dobrou zábavu stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého draka.
  • Pohádka Když draka bolí hlava vznikla v režii Dušana Rapoše, který je zároveň spoluautorem scénáře společně s producentem Petrem Šiškou.

 

 

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama