Lucie Benešová se coby Róza ocitne v seriálu Slunečná v ohrožení života

I když je Slunečná oddychový seriál, scenáristé si pro herce občas připraví pár adrenalinových natáčení. Jedno, v podobě pokusu o znásilnění, zažila i Lucie Benešová, která v seriálu vystupuje jako bývalá prostitutka Róza. Slunečnou sledujte ve čtvrtek ve 20.15 na Prmě.
Lucie Benešova jako Róza ze seriálu Slunečná.
Lucie Benešova jako Róza ze seriálu Slunečná.
FTV Prima/ Slunečná

reklama

Jednou se stane, že to hosté v penzionu Slunečná přeženou, a je vymalováno. Chvilky strachu si tak Róza odbude přímo na stole, kam ji povalí dvojice vykuků, kteří ji chtějí znásilnit. „V den natáčení jsem se ptala režiséra Libora Kodada, jak to bude vypadat. Když řekl, že na to bude dohlížet náš kaskadér Ladislav Lahoda, tak jsem byla v klidu. Hlavně jsem nechtěla, aby to nevypadalo trapně. Mí kolegové Jiří Weingärtner a Miroslav Dvořák, se kterými jsem točila poprvé v životě, dostali instrukce od kaskadéra a mohlo se točit,“ popisuje natáčení hlavní aktérka Lucie Benešová.

Akční natáčení seriálu Slunečná

„Původně to mělo být tak, že kluci dostanou po hlavě holí, ale náš kaskadér byl přesvědčený o tom, že rána lahví bude efektivnější, a tak neváhal, nasedl do auta a jel shánět lahev z cukrového skla, která se při těchto scénách používá,“ líčí seriálová Róza a přiznává, že se s hereckými kolegy seznámila těsně před natáčením. „Bylo to trošku trapné, podali jsme si ruku a hned si říkali, co mi budou trhat, kdy rozepnou zip u kalhot atd. Nejvíc jsem si musela dávat pozor na sklo z lahve, které se ihned po ráně do hlavy rozlétlo, aby neskončilo v mých očích.“

Róza bude v seriálu Slunečná sexuálně napadena
Autor: FTV Prima/ Slunečná Róza bude v seriálu Slunečná sexuálně napadena

I když se to nezdá, Lucie už několik podobných scén se znásilněním na svém hereckém kontě má. „Když mi bylo třináct, tak jsem točila film Horká kaše, který končil tím, že se na mě partička čtyř kluků z Jižního Města ,vystřídalaʻ. Bylo to opravdu dramatické, a dokonce moje maminka musela podepsat souhlas, že takovou scénu můžu natáčet.“ Ve Slunečné tak už byla tato scéna jen slabším odvarem, ale stejně to bylo nepříjemné. „Určitě se u toho červenáte, ale musím říct, že jsme byli tak šikovní, že jsme to zvládli natočit hned napoprvé. Měli jsme připravených několik kostýmů, protože mi měli kluci roztrhnout košili, ale povedlo se to všechno dobře. Dokonce jsme se u toho i zasmáli. Možná proto, že jsem věděla, že to skončí dobře, ale jak a proč? Tak to se určitě dívejte, milí diváci,“ tajemně naznačuje Lucie Benešová a dodává, že i když je všechno jen jako, tak i přesto se u natáčení násilných scén zapotila.

Róza bude v seriálu Slunečná sexuálně napadena
Autor: FTV Prima/ Slunečná Róza bude v seriálu Slunečná sexuálně napadena

„Musíte opravdu někoho chytnout, aby to vypadalo, že se něco děje. Nemám ráda, když je to jen jako. Když vás chtějí povalit, musí vás strčit – zbytek si dohraju, ale musí tam být ten náznak, jinak to je vidět,“ uzavírá Lucie Benešová a zdůrazňuje, že vždy jsou všichni u takového natáčení samozřejmě opatrní.

Dramatickou epizodu seriálu Slunečná sledujte ve čtvrtek ve 20.15 na Primě!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!