Muzikál Robinson Crusoe se dočká premiéry. Režisérem je hvězda seriálu Slunečná

Dobrodružný román Robinson Crusoe spisovatele Daniela Defoa se dočká své premiéry! Společnost KVArt Production s.r.o. uvede muzikál Robinson Crusoe ve světové premiéře 12.11. 2020 v Divadle Na Maninách. V titulní roli se objeví Daniel Hůlka. Režisérem je herec a režisér Václav Knop, který v seriálu Slunečná hraje Zdeňka Vacka.
Václav Knop v seriálu Slunečná
Václav Knop v seriálu Slunečná
FTV Prima/ Slunečná

reklama

Robinson měl mít premiéru již před dvěma lety. Z důvodu krachu tehdejší producentky v divadle Hybernia ale byly finální zkoušky zrušeny, jen týden před slavnostní premiérou.

"Mám hroznou radost, že se Robinson dočká zincenování. Hrozně se na to těším. Zdeněk Hrubý napsal vynikající muziku," říká představitel titulní role Robinsona Daniel Hůlka.

Režisérem je Zdeněk Vacek ze seriálu Slunečná

Za scénářem a libretem Robinsona stojí  Ivan Hubač, autorem hudby je Zdeněk Hrubý a textů Jan Krůta.  K režii přizval producent Jiří Dušek herce a režiséra Václava Knopa.

"Když jsem poprvé dostal nabídku, abych napsal scénář a libreto k Robinsonovi, myslel jsem si, že se někdo musel zbláznit. Chvíli jsme si nedovedl představit, co se dá vymyslet za příběh, když jsem si představil jen dva lidi: opuštěného Robinsona na ostrově a jeho věrného přítele Pátka. Nakonec jsem myslím našel skvělou cestu. Robinson samozřejmě někde před odjezdem na ostrov žil a také se někam vrátil. Půjde o nádherný milostný příběh Robinsona a jeho velké lásky Mary," řekl autor scénáře Ivan Hubač. 

Pro Zdeňka Hrubého je Robinson  autorskou muzikálovou prvotinou. "Na hudbě jsem pracoval šest let a jsem velmi šťastný, že se Robinson dočká své premiéry. Velmi si vážím toho, že Robinsona ztvární Daniel Hůlka, kterému jsem to od začátku v podstatě psal na tělo," dodal Hrubý. 

Tvůrčí a autorský tým:

  • PRODUCENT: KVArt Production s.r.o.
  • HUDBA: Zdeněk Hrubý
  • TEXTY: Jan Krůta
  • LIBRETO A SCÉNÁŘ : Ivan Hubač
  • REŽIE: Václav Knop
  • CHOREOGRAFIE: Tomáš Kuťák
  • KOSTÝMY: Josef Jelínek

reklama

reklama