Natáčení seriálu Slunečná je opět v plném proudu

Seriál pro celou rodinu Slunečná se po dvouměsíční přestávce konečně naplno opět rozjel. Po vynucené pauze, způsobené pandemií covid-19, se herci mohli opět vrátit do ateliéru, ovšem za zvýšených hygienických podmínek. Důvodů k radosti tak bylo hodně, a dokonce ještě jeden navíc.
Lucie Benešová, Petr Šťastný, Iva Huttnerová a Filip Blažek
Lucie Benešová, Petr Šťastný, Iva Huttnerová a Filip Blažek
FTV Prima/ Slunečná

reklama

Vláda konečně povolila natáčení bez roušek, a to znamená, že se herci seriálu Slunečná mohli vrátit na plac. Všichni do jednoho přiznávají, že už byl nejvyšší čas. „Byla jsem strašně nadšená, protože mi chyběli kolegové. Ani na vteřinu jsem neměla obavy nebo nechuť se vrátit. Všichni jsme testovaní. Do práce musím, nechci na to myslet a zbytečně si zatěžovat hlavu negativními myšlenkami,“ přizná hlavní hrdinka Týna v podání Evy Burešové, která měla před sebou náročný den.

Eva Burešová, Lucie Benešová a Roman Tomeš
Autor: FTV Prima/ Slunečná Eva Burešová, Lucie Benešová a Roman Tomeš

Pauza v natáčení seriálu Slunečná byla dlouhá

Pavla Tomicová měla kratší směnu a s humorem říká, že za to všechno může ona. „Loni jsem si tak zoufale přála volno, abych si mohla oddechnout, ale netušila jsem, že to bude až takové,“ směje se seriálová Ála Konvičková.

Filip Blažek přiznává, že se to v něm během prvního pracovního dne docela pralo. „Jsem rád, že točíme, ale raději bych pracoval za normálních okolností,“ přemýšlí o nařízeních herec.

Slunečná se zase natáčí
Autor: FTV Prima/ Slunečná Slunečná se zase natáčí

To Zdeněk Vacek v podání Václava Knopa přiznává, že se rád vrátil na plac, a strach neměl vůbec. „Je to fajn, zaplaťpánbůh za to. Jsem opravdu rád.“

Tereza Brodská oslavila narozeniny

Dlouhou chvíli měla doma i Tereza Brodská a přiznává, že doma stihla uklidit byt hned několikrát, dokonce smýčila už i to uklizené. „Těšila jsem se moc. Víte, zní to jako fráze, ale tady se sešli opravdu skvělí lidé. Jsem ráda za tu naši ženskou partu, která je výborná, to jsem dlouho nezažila – i ti naši manželé jsou báječní. My si i během pauzy, kdy se netočilo, psali a byli jsme neustále v kontaktu,“ přiznává herečka, kterou čekalo i jedno velké překvapení. Jelikož Tereza Brodská slavila narozeniny den před startem natáčení, připravil si pro ni štáb překvapení. Než se dotočil poslední obraz, režisér zavelel a hromadně se přálo.

Tereza Brodská slavila. Gratuluje Václav Knop
Autor: FTV Prima/ Slunečná Tereza Brodská slavila. Gratuluje Václav Knop

„Vůbec jsem to nečekala, v duchu jsem si říkala, proč tu všichni stojí a nic neříkají – proč režisér neřekne, že je obraz hotový a jdeme se převlékat,“ dojatě přiznává herečka. „Netušila jsem, co se děje. Narozeniny jsem měla včera, a navíc, v tomhle věku už se to ani neslaví,“ usmívá se seriálová Jana, která dostala květiny, čokoládu i oblíbenou zmrzlinu.

Svůj první natáčecí den po pauze měla za sebou i Běta Slavíčková v podání Ivy Hüttnerové. „Přiznám se, že mi chyběli lidi, tím jsem strádala víc než nedostatkem práce.“

Lucie Benešová, Petr Šťastný, Iva Huttnerová a Filip Blažek
Autor: FTV Prima/ Slunečná Lucie Benešová, Petr Šťastný, Iva Huttnerová a Filip Blažek

Produkce seriálu samozřejmě neponechala nic náhodě, a než se začalo s natáčením, proběhlo testování herců i štábu. „Všichni herci, kteří budou natáčet, musí projít testy na covid-19. Produkce zajistila odběrové místo přímo u ateliérů a herci na něj byli zváni v určitý čas. Testy nesmí být starší než čtyři dny a pak budou následně každých 14 dní opakovány. Natáčení je omezené v tom, že všichni musí nosit roušky, herci si je sundají jen na ostré záběry. Nařízení platí i pro členy štábu, a maskérky mají navíc i štíty,“ vysvětluje opatření výrobní ředitelka skupiny Prima Lucia Kršáková a dodává, že na place je přítomen i zdravotník, který všem několikrát denně měří teplotu.

Podívejte se na rozhovor s Luciou Kršákovou a Romanem Mrázkem o obnoveném natáčení:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Natáčení seriálů obnoveno!

Seriál Slunečná můžete sledovat až do prázdnin vždy v úterý ve 20.15 na Primě! 

reklama

reklama