ROZHOVOR: Martin Dejdar potkal "požehnaného" kolegu. V Bratislavě

Hned 1. díl velkého Souboje národů je nabitý energií, kterou kolem sebe ve studiu šíří nová moderátorská dvojice Martin Dejdar a jeho slovenský Michal Hudák. Jak hodnotí Souboj národů náš moderátor Martin Dejdar? A co říká na svého kolegu? "Sedli" si spolu před kamerami v bratislavském studiu?
Žižka proti Jánošíkovi
Žižka proti Jánošíkovi

reklama

Na co byste jako moderátor a kapitán Českého týmu nalákal diváky nové show, sobotního Souboje národů?

Diváci uvidí další soutěž, ve které si i oni budou moci zasoutěžit. Jsou zde větší soutěžní týmy. Tým Slováků, který má 27 soutěžících, stejně tak i tým Čechů. Oba týmy mají své kapitány, což jsou zároveň moderátoři. Ti si na pomoc pozvali každý ještě tři přátele, kteří doplnili tým do celkového počtu 30, a zároveň jsou to oni, kteří živě odpovídají na soutěžní otázky.

 

Jaký máte vztah ke Slovensku? Považujete nás stále za národy, které si jsou bližší, než je mezi "sousedy" běžné?

Já se skutečně považuji za Čechoslováka. Pochopitelně, že je to pro mě národ nejbližší z těch okolních i vzdálenějších. A na Slovensko vždycky jezdím moc rád!

 

V  jakém ohledu se oba národy liší?

Myslím si, že ty odlišnosti nejsou příliš veliké. Možná mi přijde, že Slováci jsou větší vlastenci než my.

 

Kde si myslíte, že budou mít v soutěži navrch Češi, a kde by nás naopak mohli válcovat Slováci?

Tím si nejsem jist. Nikdy nic moc netipuji dopředu.


V show se po boku Martina Dejdara představí českému publiku slovenský moderátor Michal Hudák.

Souboj národů - Moderátoři - Obrázek 3


Jak se vám pracuje s Michalem Hudákem, který je kapitánem slovenského týmu?

 

Výborně! Já si myslím, že stresová situace z prvního natáčení nás natolik vyburcovala a sblížila, že jsem měl pocit jako bychom spolu dělali po padesáté. A přitom to byla naše společná premiéra. Michal je v první řadě herec. Nebudu vysvětlovat, co to znamená. To prostě tak je. Tím pádem má jiný cit pro text, pro pointu, pro přirozenost, a hlavně pro partnera. Pokud moderuje dvojice, je nesmírně důležité, aby měl divák pocit, že jsou to dva kamarádi, že se mají rádi, že jim to spolu funguje a že pouze nečtou napsaný text, který kolikrát divák ani nepochopí. A nejhorší je, když to navíc má být vtipné. A to se bohužel, u takto uměle skládaných moderátorských dvojic, dost často stává. Michal nechce vyčnívat, nesnaží se mě přebít a umí poslouchat, co říkám. To je pro partnerskou spolupráci požehnání.


reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama