Bleskové pojištění na cestu: Stačí pár minut a můžete jet!

Jedete na dovolenou do zahraničí na poslední chvíli a/nebo jste se zapomněli pojistit? Cestovní pojištění můžete vyřešit "expres". Tady je NÁVOD.
Cestovní pojištění si můžete sjednat snadno přes internet
Cestovní pojištění si můžete sjednat snadno přes internet
thinkstock.com

reklama

Je to jistota. Nikdy nevíte, co se může stát. Jediná možnost, jak v případě nemoci, úrazu nebo jiné nepříjemné události v zahraničí ochránit rodinný rozpočet, je cestovní pojištění. Sumy, které v případě řešení zdravotních či jiných problémů mohou šplhat do závratných výšin, pak za pojištěné hradí (ve většině případů) pojišťovna. Dobrý pocit na dovolené je k nezaplacení. 

Bleskové pojištění

Přinášíme vám návod, jak si pojištění na cestu sjednat během několika minut. Podmínkou je ale možnost platit on-line kartou. Takto můžete pojištění sjednat i těsně před odjezdem nebo dokonce i ze zahraničí. 

V ONLINE POROVNÁVAČI CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ si vyberte pojistku, která vám vyhovuje, a úhradu proveďte on-line pomocí platební karty. Takto se můžete pojistit během pár minut a pojištění bude platné ihned. 

Krok za krokem (nejen s kartou)

  1. Do kalkulátoru zadejte cíl vaší cesty a následně po zadání dalších základních údajů získáte ihned přehledné porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven.
  2. Zvolte si nabídku, která vám vyhovuje, a vyplňte údaje o všech cestujících.
  3. Obratem obdržíte pojistnou smlouvu na svůj e-mail.
  4. Pojistné můžete zaplatit kartou, ale i bankovním převodem nebo internetovými platbami.
  5. Je to velice jednoduché a během několika málo minut získáte platné pojištění pro vaši cestu.
Například jízda mimo vyznačenou trasu není součást pojištění

Pojištění na hory: 4 věci, které vám můžou ušetřit peníze i problémy

Standard: Minimálně tři dny dopředu

Pojistná smlouva je platná buď odesláním nebo doručením platby na účet pojišťovny (záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny). Doporučujeme tak využít on-line platbu, kde se termín odeslání rovná termínu doručení platby. 

Pokud nechcete či nemůžete využít on-line platbu, doporučujeme sjednat pojištění minimimálně tři dny před odjezdem.

Proč raději necestovat bez pojištění?

Ani při cestách po Evropě nemusí stačit kartička zdravotní pojišťovny. I přesto, že máte v evropských zemích nárok na péči ve stejném rozsahu, jako místní obyvatelé (i to ale pro vaši peněženku může znamenat velký nápor), v mnoha turistických destinacích narazíte většinou jen na soukromé lékaře, kteří vás sice ošetří, ale za to budou chtít zaplatit plnou částku. Zdravotní karta pro ně většinou nemá žádnou váhu. V rámci cestovního pojištění máte k dispozici také asistenční službu, která vám může pomoci celou situaci vyřešit. Uzavření komerčního cestovního pojištění doporučují i zdravotní pojišťovny.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama