VIDEOreportáž: Někteří SUPERCHLAPI na to nevypadají, show ale přežijí. Proklepli je v laboratoři!

Během reality show Superchlapi dostanou její hrdinové pořádně do těla. Hned po odvysílání 1. dílu začali fanoušci show na sociálních sítích řešit, jestli taková dávka sportu nemůže některé zúčastněné chlapíky „zabít“. Národ se "strachuje" hlavně o Jardu Slepičku.
Premiérové díly show Superchlapi sledujte ve 21.30 na Primě.
Premiérové díly show Superchlapi sledujte ve 21.30 na Primě.

reklama

Nic není ponecháno náhodě! Koukněte se na našem VIDEU, jak si po fyzické stránce naše hrdiny prověřili odborníci přímo v Biomedicínské laboratoři na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK. Jak také v naší reportáži uvidíte, rozhodně nešlo o žádné leháro. Překvapivě ne všichni, kteří jsou na pohled zdatnými sportovci, testy prošli.

Na jedno dopoledne se i naši Superchlapi ocitli tak trochu v pozici pokusných králíčků: omotáni kabely a sondami a s „náhubky“ v ústech museli běžet na nekonečném pásu apod.

Moderně vybavená biomedicínská laboratoř se dlouhodobě zabývá výzkumem vztahů mezi zdravím a pohybovou aktivitou či sportem. Soustředí se tady zejména na rozvoj a ověřování reakcí na nejrůznější formy tělesného zatížení. Rozvíjejí a ověřují spektrum metod funkční a biochemické laboratorní i terénní zátěžové diagnostiky.

Všechna bonusová videa i celé odvysílané epizody show Superchlapi najdete online TADY

„Zabýváme se zde výzkumem i poradenstvím v oblasti sportovní a klinické výživy, studujeme a ověřujeme metody stanovení tělesného složení i další antropometrické a kineziologické postupy s cílem diagnostikovat a pozitivně ovlivňovat hraniční stavy zdraví a nemoci, související s fyziologií a patofyziologií tělesné zátěže,“ představila nám své pracoviště doktorka Lenka Kovářová (35), která se stará o olympijské sportovce a zároveň je už rok ředitelkou Triatlonové asociace. Mimochodem, právě tato příjemná a usměvavá žena menšího vzrůstu se triatlonu věnuje aktivně už od patnácti let.

LENKA KOVÁŘOVÁ: Byla reprezentantkou ČR v dorosteneckých, juniorských i seniorských kategoriích. V juniorské kategorii dosáhla na titul vicemistryně světa v duatlonu, na MS v triatlonu obsadila šesté místo. V seniorské kategorii byla součástí vítězného týmu na ME, v individuálním závodě dosáhla nejlépe na 5. místo. Na MS pak byla jedenáctá. Je několikanásobnou medailistkou ze závodů světového poháru a dvojnásobnou účastnicí LOH (Athény 2004, Peking 2008). Je Akademickou mistryní světa (Nagano, 2002).
Je držitelkou I. trenérské třídy v triatlonu. Podílela se na přípravě reprezentantů moderního pětiboje před LOH v Londýně. Z triatlonových specialistů se v minulosti podílela na přípravě Evy Novákové (Potůčkové) a Petra Soukupa, v současné době je trenérkou Anety Grabmüllerové.

Zuzana Schneidewind

reklama

reklama