Je to o životě a svobodě, říká o znělce seriálu Ondřej Brzobohatý

Televize Prima nasazuje do vysílání nový úsměvný seriál o svatbách a partnerských vztazích Svatby v Benátkách, který uvidíte poprvé už v neděli 29. 6. 2014. Ústřední píseň nazvanou Spolu složil, otextoval a nazpíval Ondřej Brzobohatý, který je zároveň spoluautorem hudby k celému seriálu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ondřej Brzobohatý složil znělku seriálu

reklama

Titulní skladba Spolu Ondřeje Brzobohatého je také součástí jeho nového alba Identity. My jsme Ondřeje potkali na natáčení Show Jana Krause a zeptali jsme se ho, jak se vlastně skládá taková znělka seriálu. V rozhovoru ji můžete slyšet jako podkres, ale můžete si ji poslechnout i tady.

O skládání znělky mluví Ondřej jako o náhodě: „Byla to souhra okolností, které se staly v tu správnou chvíli. Když jsem byl osloven, abych složil scénickou hudbu k seriálu Svatby v Benátkách, zrovna jsem dodělával své album Identity, pro něž jsem měl nápad jedné písně, která by se hodila i do konceptu seriálu. Tak jsem k ní dopsal text. O životě i o lásce, ostatně o čem jiném psát a zpívat. Takže se to všechno krásně sešlo.  Z toho, co jsem četl, jsem nabyl dojmu, že seriál bude hezkej, humornej s jemnou nadsázkou, o lásce, vztazích a životě vůbec. Tak jsem sedl a text napsal, vybavuju si, že byl hotový velmi rychle, snad během hodiny, všechno krásně sedělo do nálady i do frázování. Ostatně samotný můj život je inspirací této písně,“ řekl Ondřej Brzobohatý.

Hudebník Ondřej Brzobohatý  Foto: Jiří Janoušek

Hudebník Ondřej Brzobohatý. Foto: Jiří Janoušek

První sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého Identity vydal Supraphon začátkem května. Obsahuje písně, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Jako první rádiový singl byl vybrán skvělý česko-slovenský duet Vietor, jenž Ondřej nazpíval se slovenským Zlatým slavíkem Peterem Cmorikem.

Album Identity se hned po vydání dostalo mezi nejprodávanější tituly (žebříček sestavovaný IFPI-ČR), kde je momentálně na stříbrné – druhé příčce. Nahrávky příznivě přijali i hudební recenzenti, kteří o něm mj. napsali, že jde o překvapení roku či album, na něž tuzemská popová scéna čekala několik let.

Vydání CD doprovodilo osm vyprodaných koncertních křtů. Ondřej se také se svou kapelou objeví na několika letních festivalech a na říjen plánuje exkluzivní set patnácti koncertů příznačně pojmenovaný Identity Tour 2014

reklama

reklama