KOMENTÁŘ: Fotka, která vydá za stovku expertíz. Macron se rozradostnil mezi černochy, kteří gesty ukázali, co si o něm/nás myslí

Francouzský prezident Emmanuel Macron se odvázal mezi mladými černochy na ostrově Svatý Martin. Na jedné z fotek je radostně vyfocen se dvěma mladíky, z nichž jeden do půl těla svlečený má vztyčený prostředníček (možná, že Macron je jednička?) a druhý, zloděj právě navrátivší se z vězení, ukazuje paroháče. V červnu přitom v průběhu své návštěvy napomínal (bělošského) chlapce za to, že si notuje Internacionálu místo francouzské hymny a prezidenta familiárně oslovil „Manu“.
Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
@MLP_officiel / Twitter

reklama

„Než se rozhodneš dělat revoluci, nejprve dostuduj a nauč se sám uživit,“ reagoval podle Echo24 v červnu Macron na mladíka. „Jsi tu na oficiální slavnosti, tak se chovej, jak se patří. Dělat blbečka můžeš jindy, ale dnes tu zní hymna, tak mě oslovuj pane prezidente, anebo pane. Jasný?“

Vulgární gesta? Když oni se tak snaží a mají rádi i postižené

„Respekt je v republice to naprosté minimum,“ uvedl tehdy Macron s uveřejněným videem na Twitteru.

Před několika dny se pak francouzská hlava státu rozparádila mezi černošskými mladíky na ostrově Svatý Martin, jehož severní část patří mezi francouzská zámořská území. Familiárně se s nimi objímal, z čehož následně vznikla fotografie, na které je rozesmátý prezident a dva mladíci – jeden, svlečený do poloviny těla a s kahlotami na „na půl žerdi“, ukazuje prostředníček a druhý takzvaného paroháče. Mladík s šátkem na hlavě navíc uvedl, že je zloděj a právě se dostal z vězení.

 

A prezident se zatím s radostí v očích směje. Podobně jako teď většina světa jemu. Byť je to spíše k pláči. Úpadek Francie, respektive její hlavy státu, v přímém přenosu. Historicky nejmenší spokojenost s Macronovým vládnutím (podle agentury „Ifop“ 29 % Francouzů) z druhé poloviny září tak nejspíš utrpí další pád.

„Mladík, který na kameru učinil vulgární gesto, prý na sobě pracuje, aby získal výuční list. Po pořízení snímku podle Macrona dvojice přivedla tělesně postiženou dívku, která chtěla prezidenta obejmout. Mladíci toho byli schopni, protože jsem na ně pohlížel s důvěrou, protože jsem je respektoval. Tohle je Republika,‘ řekl Macron,“ píše iDnes.

 

 

HLP (hluboký lidský příběh) nad zlato

A s tou postiženou dívkou to v kině poběží kdy? Už to mají nastřižené a „vyfotoshopované“? Nechce se mi věřit, že právě na takovou chvíli by kameramany poslali pryč.

Nicméně opět klasický dvojí metr. Bělošský chlapec nemá dělat blbečka, ale černošští mladíci na sobě pracují a dokázali dokonce přinést postiženou dívku, protože je respektoval. No ještě, že tak. Co by asi udělali, kdyby je nerespektoval? Nechci moc spekulovat, ale mladík „zloděj“ by měl jistě zálusk na potenciální vozík (pokud ho ona potenciální tělesně postižená dívka má).

reklama

reklama