KOMENTÁŘ: Nekonečný příběh splašených nožů. Semkneme, nasvítíme, jedeme dál

Jen v posledních dnech jsme byli svědky několika útoků nožem dle všeho ze strany migrantů afghánského původu (ať už z dob dřívějších, nebo z vlny současné). Zatímco politici se předhánějí v proklamacích proti (dle aktuálních zpráv imaginární) štvanici na migranty v Chemnitzu a brojí proti strašáku xenofobie a nacionalismu (který svou umělou multikulturní politikou sami přiživují), teroristické útoky jsou již prakticky na denním pořádku. Byť je mohou zástupy uvědomělých a hyperkorektních nakrásně bagatelizovat. A tak si tady v naší multikulturní Evropě žijeme. Semknout. Nasvítit. Jede se dál. Wir schaffen das! A co na to izraelský bezpečnostní expert?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Stále stejný scénář jen s odlišnou jednotkou místa a času děje, stále noví zranění, zavraždění, pozůstalí… ale karavana jede dál. Podle tamních policejních složek se už často ani nejedná o teroristický útok. A že nic nesouvisí s ničím, se už takřka stydím znova opakovat.

Názvosloví a balast okolo nejsou podstatné. Podstatné je, že umírají lidé – většinou našinci. A umírají rukou příchozích, kteří vzešli z podmínek zcela odlišných od našich evropských, jejichž naturel, hodnoty, a velké většině především jejich náboženství, které staví nad naše hodnoty a zákony. Takřka každodenní realita, která v různých podobách a často méně drasticky probíhá ve většině západoevropských zemí.

28. 8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: MASIVNÍ NEPOKOJE V CHEMNITZU PO ZABITÍ NĚMCE PŘISTĚHOVALCI

KOMENTÁŘ: Rozbuška Chemnitz? Je jen otázkou času a místa, kdy a kde příště

Pomalu ale jistě otupujeme. Přestáváme být šokováni. Začínáme to považovat za něco relativně běžného, s čím se musí počítat... Ostatně je to logické v tom počtu případů. Ale skutečně tohle chceme?

Přicházejí do Evropy a přinášejí s sebou tutéž kulturu, jež zničila jejich vlast

Shodou okolností jsem narazil na docela příhodnou citaci Dana Schueftana, izraelského akademika, bezpečnostního experta a politického poradce několika izraelských premiérů i amerického Kongresu, kterou v roce 2015 uveřejnil Reflex:

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Antiextremistický manuál pro zklidnění napětí v Evropě

„Arabští běženci, kteří se domáhají vstupu do Evropy, nechtějí být jedněmi z vás, nechtějí sdílet vaši kulturu, chtějí vaši kulturu změnit do té míry, že Evropa už nebude Evropou. Ti, kdo dnes přicházejí na evropský kontinent, nemají pocit sounáležitosti se zdejším kulturním dědictvím ani ho mít nechtějí. Přinášejí s sebou kulturu, jež se s ním nutně dostane do konfliktu.

Oni neutíkají před bídou, jak se mylně domnívají mnozí Evropané. Alžírsko, Libye, Irák nejsou žádné chudé země. Mohly by být nebo už byly značně bohaté z prodeje ropy, která jen tak tryská z půdy. Proč tedy většina z těchto států patří k tzv. propadlým? Proč je život tam zničen až na dřeň – pouze a jedině proto, že tam vládne arabská společenská kultura. A nyní přicházejí do Evropy a přinášejí s sebou tutéž kulturu, jež zničila jejich vlast.“

A tak si tady v naší multikulturní Evropě žijeme. Semknout. Nasvítit. Jede se dál. Wir schaffen das! Ale skutečně?

reklama

reklama