KOMENTÁŘ: Pozdní bojovník Kiska se v roce 1983 neúspěšně hlásil do KSČ a byl svazáckým předsedou

Pro některé „stínový“ prezident ČR a ztělesnění „slušného a reprezentativního“ prezidenta Andrej Kiska přednesl předtočený projev k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Údajně byl na dovolené. Předpokládám, že se tam věnoval tiché vzpomínce. Jenže v roce 1983 se coby syn solidního komunistického kádru snažil vstoupit, leč neúspěšně, do KSČ. To již samo o sobě něco vypovídá. Navíc byl předsedou podnikové organizace svazáků – dobrovolně a zadarmo. To je ten hrdina, který brojí proti komunistům?
Andrej Kiska
Andrej Kiska
Česká televize

reklama

Nezazlívám nikomu z těch, kdo se za minulého režimu neozvali a nebyli jakkoliv aktivní v odporu proti tehdejšímu režimu, ať už jejich důvody byly jakékoliv. Myslím, že většina z nás (zejména mladších) nedokáže zodpovědně říci, jak by se toho času sama zachovala. Ať už jde o strach a odvahu, obavy o své blízké…

Pozdní hrdinové zaspali destítky let a teď si hrají na disidenty

Ale bytostně se mi příčí takzvaní „pozdní bojovníci“, kteří za minulého režimu „hrdinně“ mlčeli (v lepším případě), vykonávali vybrané povolání, neměli zásadní oplétačky a třeba se dostali i do zemí pro běžné lidi nemyslitelných a nyní pevní v kramflecích neopominou jedinou příležitost ukázat svůj hrdinný antikomunismus. Předsedou takových „pozdních bojovníků“ by mohl být třeba náš „slušný“ profesor Jiří Drahoš a neztratil by se právě ani slovenský „reprezentativní“ prezident Andrej Kiska.

Ten na 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu přednesl v podvečer projev, který za potlesku zejména uvědomělých EUropanů vysílala i Česká televize. Když už prezident projev k takovéto události přednese (a je s pompou některých očekáván), čekal bych zase já, že se tak stane živě. Nota bene, že prezident, který tomuto výročí jistě přikládá takový důraz, bude těchto okamžiků přítomen ve své vlasti – byť jsem bytostně proti obyčejným kladečům věnců. Ale „reprezentativní“ slovenský prezident si údajně vyjel na rodinou dovolenou do Španělska (podle informací deníku Plus jeden deň. Dokážete si představit ten povyk, kdyby tak učinil český prezident?

Andrej Kiska

KOMENTÁŘ: Kiska diktátorem? Potřebujeme převzít moc, uvedl. Kdo? No přece My, „slušní“ lidé!

Vraťme se ale ještě k „hrdinství“ Andreje Kisky za minulého režimu

Byť za své rodiče děti nenesou odpovědnost, vzhledem k současnému Kiskově antikomunismu si připomeňme něco o jeho otci ze serveru Čas: „Bol vo funkcii podpredsedu Okresného národného výboru (ONV) v Poprade a dohliadal na prísne dodržiavanie ateizmu vo verejnosti,“ napísali komunisti s tým, že Andrej Kiska najstarší „pre komunistické hnutie toho v okrese Poprad vykonal mnoho“.

Několik útržků z Kiskova rozhovoru pro server Pravda:

Redaktor: Byl jste vyšším funkcionářem SSM?
Kiska: Byl jsem předsedou podnikové organizace svazáků, která měla asi 50 členů. Ta funkce však byla dobrovolná a neplacená.

Redaktor: Byl jste někdy členem KSČ?
Kiska: Ne, nikdy.

Redaktor: Nepodal jste ani přihlášku do strany?
Kiska: Když jsem měl 20 roků, skutečně jsem měl pocit, že naše společnost jde špatným směrem. A domníval jsem se, že pokud by se to dalo změnit, tak nejdřív (najskôr) přes stranu. Tak jsem se podniku ptal, zda by mě do KSČ nechtěli. No, odpověděli mi – Andrej, nezlob se, tebe nikdy! Jestli byla i přihláška? Počkejte. Ne, nebyla.

Ještě doplňme, že od roku 1996 zakládal splátkové společnosti Tatracredit, Triangel a Quatro.

Jiří Drahoš

KOMENTÁŘ: Multifunkční kandidát Jiří „Nevím“ Drahoš už není ogar z Jablunkova, ale velký Pražák

A co nám pan Kiska třeba řekl ve svém projevu, kromě vyzdvihnutí důležitosti NATA a EU?

„Moc převzali bezcharakterní jedinci opírající se o sovětské bodáky.“

„Prosím proto rodiče, učitele, příbuzné i pamětníky, aby si v těchto dnech našli chvilku času a aby se s mladšími lidmi a dětmi podělili o svoje poznatky a zkušenosti. Aby jim přiblížili časy naděje, ale i chvíle zrady, zoufalství a ponížení…“

Mám to tedy chápat tak, že onen bezcharakterní jedinec opírající se o sovětské bodáky je i jeho táta? A defacto i on sám, který až v roce 1983 (tedy po sovětské invazi) chtěl sám do strany vstoupit (samozřejmě jen aby ji reformoval, jak jinak)? Doufám, že si i on najde chvilku, aby o svém hrdinství pověděl svým dětem a vnoučatům.

To jen tak, co za reprezentativního a slušného hrdinu nám přednášelo na ČT předtočený proslov. Po bitvě je každý generál a skoro každý hrdina, že pane Kisko?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!