KOMENTÁŘ: Rozmohl se nám tady takový nešvar: radikalizované automobily

Neuplyne měsíc, abychom neslyšeli o nějakém případu zradikalizovaného vozu. Ať už se jedná o osobní automobil, nebo nějaký typ dodávky. Všemožní i nemožní odborníci si lámou hlavy nad motivy, které údajně s ničím nesouvisejí, a přemýšlejí, jak tomuto nešvaru napříště předcházet. Doposud mezi nejpřelomovější kroky patřily semknutí se, nasvícení významných objektů a prefabrikované kondolenční fráze na sociálních sítích a v médiích.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Situace je následující. Většinou klidné a mírumilovné dodávce, s níž prakticky nejsou problémy, byť o ní tajné služby vědí, rupne v kapotě, zradikalizuje se a namíří si to někam na rušné místo, kde její deprese a zlost odskáčou nevinní lidé, případně nějaká exponovaná budova.

Agresivní dodávky jsou osamělými vlky, nic s ničím nesouvisí

Nezřídka (nebo spíš je to prakticky pravidlem) se jedná o dodávku, která vlastní poznávací značku dané země, nicméně ona sama nebo její předchozí generace jejího typu byly vyrobeny v některé ze zahraničních zemí, často mimoevropských. Téměř ve všech případech se také jedná o takzvanou dodávku „osamělého vlka“, jejíž útok neměl společného nic s ničím, byť během útoku klaksonem vytrubovala povědomou frázi nejmenovaného náboženství.

Ostatní vozy většinou záhy po činu vydávají prohlášení o soucitu s obětmi, odsuzují nepochopitelný útok jedné z nich a vyzývají, ať je neházíme do jednoho pytle, že stojíme všichni na jedné straně.

Box na nože

KOMENTÁŘ: Noci dlouhých nožů v Londýně navzdory iniciativě Vzdej se svého nože

Pravidelná dojížďka na technické, pouštění chodců a troubení na pozdrav

Podle informací policie, majitele, sousedů a rodiny se takřka vždy jedná o klidnou a tichou dodávku, která nikdy ani náznakem nepřekračovala povolenou rychlost, pravidelně dojížděla na garanční i technické kontroly. Dokonce pravidelně pouštěla chodce na přechodech a nezletilé dodávky ze sousedství ve volném čase doprovázela na emise.

Zdroje ze sousedství pravidelně uvádějí, že „jsou v šoku, jelikož dodávka byla vždy velmi přátelská a pokaždé na ně na pozdrav zatroubila."

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Šaría a Islámský stát v Belgii? Hnutí ISLÁM mířící k volbám o to zabojuje. Držím palec

Z prohlášení psychologů posléze vyplývá, že inkriminovaná vykazovala známky psychické nestability spojené s nedostatečnou integrací ze strany postižené země. K radikalizaci pravděpodobně došlo na vrakovišti, v němž krátce před činem několik měsíců pobývala za trest, když jí policejní hlídkou bylo naměřeno nedostatečné množství řepkového aditiva v palivu.

A sociální sítě se plní soustrastnými komentáři typu:

„Jsem celou svou karosérií s obětmi. Z celého svého motoru se stydím za tento hanebný čin.“
„Proti barbarským agresivním dodávkám se všichni nacházíme na jedné lodi.“
„Musíme se semknout a nesmíme si nechat vzít naše hodnoty."

A teď, babo raď! A nemyslím tu z Berlína...

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!